Aktualności

Krakowskie Trio Stroikowe w Sopocie

$image_alt
Fot. www.krakowskietriostroikowe.pl

Polska Filharmonia Kameralna Sopot i maestro Wojciech Rajski zapraszają 25 kwietnia 2015 r., na koncert, którego gościem specjalnym będzie Krakowskie Trio Stroikowe. Wraz z zespołem wystąpi także waltornista Tadeusz Tomaszewski.

Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych  instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również  kameralnej oraz solowej – stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Zespół koncertował, w składzie Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot, niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. Członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.

W programie wieczoru wybrzmi między innymi W. A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 297b, H. Tomasi – Divertimento Corsica, L. Mozart – Sinfonia G-dur.

Orkiestrę poprowadzi maestro Wojciech Rajski. Koncert odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia, o godz. 18.00 w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na terenie Opery Leśnej.

Bilety w cenie 10 zł i 20 zł dostępne są:

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10.00-18.00 – wjazd windą widokową na 2 piętro)
  • w systemie ekobilet
  • przed koncertem

 

 

 

 

 

 

 

 

Opr. BK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności