Aktualności

Kościoły Starego Miasta w Gdańsku

$image_alt
Fot. Larysa Salamacha

Gdańskie Miniatury to edukacyjna gra miejska z zagadkami, która w ciekawy sposób przekazuje historię miasta jego młodym mieszkańcom. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza klasy szkolne i grupy zorganizowane do poznawania historii miasta podczas spaceru 18 czerwca 2015 r. Udział – bezpłatny.

W trakcie czerwcowych Miniatur dzieci i młodzież z opiekunami odwiedzą kościoły i szpitale położone w centrum miasta. Rozpoczną od szpitala i kościoła św. Elżbiety, by potem posłuchać o historii kościoła św. Józefa, (który w planach miał dorównywać wielkością kościołowi św. Jana). Następnie udadzą się na Osiek – niegdyś samodzielną osadę zamieszkałą przez rybaków, gdzie posłuchają historii o przytułku przy placu Obrońców Poczty Polskiej.

 Gdańskie Miniatury
 Fot. Larysa Salamacha

To już ostatni spacer Gdańskich Miniatur w tym semestrze. W sieni Instytutu Kultury Miejskiej, 24 czerwca 2015 r. podsumujemy ostatnie miesiące z zagadkami, poznamy prawidłowe odpowiedzi, a klasy i grupy, które aktywnie uczestniczyły w zabawie i przesyłały nam poprawne rozwiązania, otrzymają kulturalne nagrody od naszych partnerów, m.in. bilety do kina, wejściówki do muzeów, książki czy warsztaty twórcze – mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Gdańskie Miniatury - „Kościoły Starego Miasta" – spacer dla szkół i grup zorganizowanych
18 czerwca 2015 r., czwartek, godziny: 10.00, 11.30, 13.00
start przy ul. Elżbietańskiej 1, szpital św. Elżbiety i dawny dom dziecka
Gdańsk

Spacer przeznaczony jest dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej, maksymalna liczba osób zgłaszanych – 30, maksymalna liczba osób w grupie podczas spaceru – 50. Zgłoszenia – do 10 czerwca 2015 r., środa, z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i liczby uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 18 czerwca będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl.

Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom, a także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z miastem. Przez 5 lat zabawa miała różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Poprzednie edycje poświęcone były niezwykłym kobietom w historii Gdańska czy fortyfikacjom miasta. W roku szkolnym 2014/2015 spacery odbywają się szlakiem kościołów, przytułków i szpitali.

 

Więcej: Gdańskie Miniatury

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności