Aktualności

Konkurs na pracownię multimedialną

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Yuri Arcurs

Mieszkańcy miejscowości do 40 tys. osób mogą wziąć udział w konkursie na multimedialną świetlicę i wsparcie dla społeczności lokalnej. Zgłoszenia do drugiej edycji programu pracownie Orange należy składać do 21 czerwca.

Pracownie Orange to program społeczny skierowany do mieszkańców miast i wsi, który obejmuje stworzenie multimedialnej świetlicy oraz pomoc w jej prowadzeniu. Każda zostanie wyposażona w komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD. Fundacja Orange wesprze opiekunów świetlic – zapewni profesjonalne szkolenia, tutoriale, webinaria i możliwość udziału w rywalizacji społecznej, aby wspólnie z mieszkańcami potrafili tworzyć miejsce spotkań, wydarzeń, warsztatów, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalnej społeczności.

Codziennie otrzymujemy kilkadziesiąt zapytań dotyczących udziału w programie. Tak duże zainteresowanie drugą edycją pracowni Orange to dla nas dowód, że są potrzebne. Liczymy, że nowe świetlice pozytywnie wpłyną na wzmocnienie umiejętności cyfrowych mieszkańców mniejszych miejscowości oraz zainspirują ich do działania na rzecz swojego otoczenia tak, jak wydarzyło się to w pierwszej odsłonie akcji – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska.

Pracownie Oragne_plakat

Co zrobić, aby wygrać internetową pracownię? Aplikować mogą minimum 5-osobowe zespoły wspólnie z lokalną insty

tucją lub organizacją ze wsi lub miasta o populacji do 40 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 21 czerwca za pośrednictwem strony internetowej www.pracownieorange.pl. W aplikacji należy wskazać lokal, przedstawić potrzebę na utworzenie w nim świetlicy oraz pomysły na jej wykorzystanie z pożytkiem dla społeczności. Spośród zgłoszeń komisja wybierze 50 i w lipcu podda je pod głosowanie internautów, którzy ostatecznie wskażą 25 nowych świetlic.

W pierwszej edycji programu powstało 50 pracowni Orange, w których mieszkańcy organizują kursy, warsztaty, wystawy, realizują swoje pasje, dzieci odrabiają lekcje i twórczo spędzają czas, a seniorzy uczą się obsługi komputera.

Więcej informacji o porgramie na stronie pracowni Orange.

 

Oprac. DK

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości