Aktualności

Konferencja władz miasta po ataku na prezydenta Gdańska: „Nie wykorzystujmy tego dramatu politycznie i ideologicznie” [WIDEO]

Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz. Fot. Mateusz Ochocki / KFP

Podczas specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, pełniąca obowiązki prezydenta Aleksandra Dulkiewicz odczytała oświadczenie w sprawie niedzielnej tragedii w Gdańsku i zaapelowała, by nie wykorzystywać tego dramatu politycznie i ideologicznie „Proszę, błagam, wycofajmy agresję z naszego życia codziennego, politycznego".

 

Wiceprezydent podkreślała, że nie wolno eskalować przemocy. O to właśnie zaapelowałby prezydent Adamowicz, jeśli mógłby mówić.

 

Sytuacja bez zmian

Aleksandra Dulkiewicz powiedziała również, że stan zdrowia Pawła Adamowicza od ostatniego komunikatu się nie zmienił. Podziękowała w imieniu rodziny i najbliższych za słowa wparcia, jednocześnie prosząc o uszanowanie prywatności rodziny prezydenta.

Wiceprezydent Gdańska zaprosiła wszystkich na różaniec w intencji zdrowia Pawła Adamowicza, który odbędzie się o godz. 17.00 w bazylice Mariackiej. A o 18.00 na spotkanie pod fontanną Neptuna na Długim Targu, gdzie zacznie się wiec przeciwko nienawiści i przemocy.

Rząd wysłał do Londynu samolot po żonę Pawła Adamowicza, która w czasie tragedii przebywała w USA.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka