Aktualności

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Plakat promocyjny 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. materiał prasowy
Plakat promocyjny 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. materiał prasowy

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

 

Licytacje i bezpłatne badania w ramach 27. Finału WOŚP odbędą się również w szpitalach marszałkowskich. Zobacz artykuł na stronie Pomorskie.eu.

 

Licytacje i darmowe przejazdy SKM

Zarząd Województwa Pomorskiego, tak jak w ubiegłym roku, wyraził zgodę na darmowy przejazd SKM przez wolontariuszy WOŚP w dzień finału akcji. Wystarczy mieć przy sobie ważny identyfikator wolontariusza orkiestry. Ponadto, marszałek województwa pomorskiego przekazał na charytatywną aukcję m.in. książkę „Kamerdyner Miłość Wojna Zbrodnia" z podpisami aktorów i twórców filmu, fragment szkicu fresku „Niebo polskie" oraz unikatowe wydanie „Wiatru od morza" Stefana Żeromskiego.

Gdańskie zoo na aukcję WOŚP wystawiło obraz narysowany przez orangutanicę Raję, a Pomorska Kolej Metropolitalna kolekcjonerski egzemplarz płyty wokalistki jazzowej Krystyny Stańko „Pociąg do piosenki" z osobistą dedykacją i autografem artystki. Wszystkie aukcje można znaleźć TUTAJ.

Opera Bałtycka, Polska Filharmonia Bałtycka oraz Teatr Wybrzeże w Gdańsku przekazały na aukcję zaproszenia na spektakle. Będzie można wylicytować m.in. Złoty Bilet do Teatru Wybrzeże, który składa się z zaproszeń dla dwóch osób na wszystkie premiery w 2019 roku. Ich licytacja odbędzie się w Teatrze Wybrzeże podczas koncertu „Śpiewający aktorzy" (godz. 12.00-15.00, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie, ul. Bohaterów Monte Cassino 30).

Natomiast Teatr Muzyczny w Gdyni przekazał zaproszenie na premierę spektaklu „Hairspray", wspólne zdjęcie z obsadą premierową spektaklu i zaproszenie do zwiedzania kulis teatru (gości oprowadzi dyrektor teatru Igor Michalski). W pakiecie znajdą się również płyty ze spektakli: „Wiedźmin", „Lalka", „Chłopi", a także album oraz płyta wydana z okazji 60-lecia teatru i dodatkowe gadżety (koszulki, magnesy). Zaproszenia zostaną zlicytowane w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, 13 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

 

Trójmiasto dla Orkiestry

W Gdańsku zarejestrowanych zostało 11 sztabów WOŚP, skupiających ponad 1200 wolontariuszy. Finał Orkiestry odbędzie się na Targu Węglowym, gdzie zostanie ustawiona scena. Od godz. 15.00 miasto zaprasza na koncerty. Wystąpią m.in. Blue Cafe oraz Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Nie zabraknie też czegoś dla ciała, czyli food trucków z kuchnią z całego świata. O 20.00 na Targu Węglowym będzie miało miejsce tradycyjne Światełko do nieba. Szczegóły na stronie gdańskiego magistratu.

W Gdyni przez cały weekend 12 i 13 stycznia 2019 r. w centrum handlowym Riviera odbywać się będą koncerty i aukcje. Wystąpią m.in. Natalia Szroeder i Cherledeers Gdynia. Będą też dziesiątki stref dla najmłodszych, strefy gier i licytacji.

W samo południe, 13 stycznia 2019 r. sprzed Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu do Wydziału Nawigacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wyruszą mikołaje na rowerach. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy na stronie Pomorskie.eu. Finałowe licytacje w Gdyni odbędą się tradycyjnie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza o godz. 18.00 oraz w galerii Szperk o godz. 16.00 i 17.00, które poprowadzi wójt Kosakowa Marcin Majka i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Finał WOŚP w Sopocie rozpocznie się o godz. 10.00 na plaży. Jak co roku, odbędzie się tam pokaz wojskowy i będzie można przejechać się czołgiem. Oprócz tego sopocki WOPR zorganizuje pokaz ratownictwa. Centrum finału WOŚP w Sopocie będzie w klubie Scena (ul. Mamuszki 2), gdzie odbędą się licytacje, koncerty rockowe oraz pokazy flamenco.

 

Finał WOŚP w Słupsku, Malborku i Kwidzynie

W Malborku w sobotę, 12 stycznia 2019 r. odbędzie się bieg Policz się z cukrzycą. Oprócz tego w dwóch punktach medycznych będą wykonywane pomiary poziomu cukru i ciśnienia tętniczego. Natomiast w Kwidzynie w dzień 27. Finału WOŚP w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym będzie stoisko z pracami artystycznymi wykonanymi przez wychowanki oraz stoisko kulinarne, na którym serwowane będą pierogi ruskie i barszcz (również przygotowane przez wychowanki ośrodka).

W Słupsku wydarzenia związane z WOŚP będą trwały przez cały weekend. W sobotę o godz. 11.00 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl „Niedźwiedź i Masza". Od godziny 12.00 w Kawiarni Artystycznej Antrakt przy ul. Kilińskiego 11 podziwiać będzie można muzyczny talent uczniów szkoły Yamaha. Wieczorem, o godz. 21.00 w Social Clubie DomÓwka przy ul. Tuwima 17 zagrają zespoły Chaos, Wodzu i Begu. O godz. 22.00 Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na nocne pływanie. Niedzielny finał WOŚP odbędzie się w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99. Tam na uczestników czekać będą pokazy taneczne, koncerty solistów i zespołów wokalnych, licytacje, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty, prezentacje technologii Virtual Reality i o 20.00 Światełko do nieba (serce ze sztucznych ogni).

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności