Aktualności

Koncert na zakończenie sezonu

$image_alt
Hubert Rutkowski, fot. mat. prasowe filharmonii

Na zakończenie sezonu artystycznego 2014/2015, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, 19 czerwca przygotowała koncert w romantycznym klimacie. Wypełnią go sztandarowe dzieła tego okresu: uwertura Hebrydy i IV Symfonia A-dur włoska Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego oraz jeden z dwóch koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21. Wykonawcą ostatniej kompozycji będzie pianista Hubert Rutkowski. Orkiestrę poprowadzi Sébastien Brugière, dyrygent ze Szwajcarii.

Hubert Rutkowski – pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Muzykę kameralną studiował pod kierunkiem prof. Krystyny Borucińskiej. Po ukończeniu studiów w Warszawie odbył studia doktoranckie, w latach 2005-2010 – mistrzowskie studia podyplomowe w Hamburgu. Zdobywca wielu nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach pianistycznych. Ważnym momentem w jego karierze było nagranie dzieł fortepianowych Juliana Fontany, przyjaciela i ucznia F. Chopina oraz utworów Teodora Leszetyckiego dla wytwórni Acte Préalable (2007, 2008). W Roku Chopinowskim 2010 artysta zrealizował nagranie „Pupils of Chopin" z muzyka uczniów F. Chopina dla wytwórni Naxos. Od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową w większości krajów Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej i USA. W kwietniu 2010 objął stanowisko profesora Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, jako jeden z najmłodszych profesorów tej uczelni. Od listopada 2011 r. prowadzi również klasę fortepianu w Hochschule für Künste w Bremen.

 Sébastien Brugière
Fot. mat. prasowe filharmonii

Sébastien Brugière – absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie. Studiował także muzykę kameralną u Gábora Takácsa i instrumentację u Nicolasa Bacri. Został zakwalifikowany do udziału w kursie mistrzowskim maestro Jormy Panuli obok kilku innych wybranych dyrygentów. Od 2008 r. jest stałym dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry i Chóru Uniwersytetu w Genewie. W 2013 roku założył Uniwersytecki Chór Kameralny. W maju 2011 roku dyrygował oratorium Dogora Etienne Perruchon w Victoria Hall w Genewie i w Zenith d'Auvergne z udziałem 450 śpiewaków i muzyków. Od stycznia 2014 roku jest także dyrygentem Ensemble Rchestral de Rolle. Jest także skrzypkiem. Jako instrumentalista był regularnie zapraszany do wielu orkiestr.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Koncert na zakończenie sezonu artystycznego
19 czerwca 2015 r., piątek, godz. 19.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku
al. Jana Pawła II 3
Słupsk

Bilety, do nabycia w kasie filharmonii:

  • normalny – 30
  • ulgowy – 20 zł

Więcej: Polska Filharmonia Sinfonia Baltica

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości