Aktualności

Koncert Muzyki Filmowej w Gdańsku

$image_alt
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej. Fot. mat. prasowe

Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, Katedra Kompozycji, Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej zapraszają 15 marca 2015 r. na Koncert Muzyki Filmowej. W programie – muzyka studentów kompozycji do filmu niemego wykonana na żywo przez studencką orkiestrę symfoniczną pod dyr. studentów dyrygentury. Wstęp – wolny.

To już druga edycja Koncertu Muzyki Filmowej. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do Sali Koncertowej liczną widownię i odbiło się szerokim echem w gdańskim środowisku muzycznym jako niezwykle udane. Podczas tegorocznego koncertu będzie można posłuchać utworów muzyki filmowej, napisanych na różne składy instrumentalne; od fortepianu solo aż po pełną orkiestrę symfoniczną pod batutą Szymona Steca i Izabeli Ryśnik. Autorami wszystkich kompozycji są studenci gdańskiej akademii z klas prof. Krzysztofa Olczaka, dra Marka Czerniewicza i prof. Andrzeja Dziadka.

Koncert Muzyki Filmowej, miniatura plakatu, kliknij i powiększ

Głównym punktem programu koncertu oraz jego finałem będzie – podobnie jak w roku ubiegłym – pokaz filmu z muzyką na żywo. Tym razem prezentowany obraz to „The Goat" – niemy film Bustera Keatona z roku 1921.

Napisaniem muzyki zajęli się studenci studiów magisterskich; film został podzielony na cztery fragmenty, a każdy ze studentów stworzył autonomiczną muzykę do wybranej partii filmu, opracowując ją na orkiestrę symfoniczną.

Koncert Muzyki Filmowej zostanie powtórzony 27 marca w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Koncert Muzyki Filmowej
15 marca 2015 r., niedziela, godz. 18.00-19.30
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki, Sala Koncertowa, budynek żółty
ul. Łąkowa 1-2
80-743 Gdańsk

Więcej:

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności