Aktualności

Koncert familijny w gdańskiej filharmonii

$image_alt

Wraz z nowym sezonem do repertuaru wracają popularne koncerty familijne. Pierwszy z nich w miły i przystępny sposób przybliży tę część kompozycji Lutosławskiego, które napisał specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach.

Multimedialny koncert „Lutosławski, Tuwim. piosenki nie tylko dla dzieci" z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego w wykonaniu Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik. To wszystko już w niedzielę, 21 września 2014 r. o godz. 12.00 w Sali Koncertowej na Ołowiance.

Wielki polski kompozytor Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych, w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Stały się one pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

 

 Kwadrofonik. Fot. Kwadrofonik na Facebooku

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat „Piosenki dla dzieci" Lutosławskiego komponowane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów...). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

 

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

 ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔  ⇔ 

Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci – koncert familijny

21 września 2014 r., niedziela, godz. 12.00

Sala Koncertowa

ul. Ołowianka 1

Gdańsk

 

Bilety: 10-45 zł

 

Wykonawcy:

 • Dorota Miśkiewicz  śpiew
 • Zespół Kwadrofonik w składzie:
  Emilia Sitarz – fortepian
  Bartłomiej Wąsik – fortepian
  Magdalena Kordylasińska – instrumenty perkusyjne
  Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne
 • Jagoda Chalcińska (Jago VJ) – wizualizacje

 

Zobacz:

 

 

Patronat honorowy

Patronat medialny

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Sponsor strategiczny PFB

 

 

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu