Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/fa791686-6dc4-4949-88b5-cb8ccbad2e6e-1.jpg Kolejne miasta dołączają do pilotażu „wspólnego biletu”. Rączki z kodami pojawią się między innymi w Lęborku i Chojnicach

Kolejne miasta dołączają do pilotażu „wspólnego biletu”. Rączki z kodami pojawią się między innymi w Lęborku i Chojnicach

Fot. mat. prasowe

Rozpoczęty w kilku miastach Pomorza pilotaż ma dostarczyć niezbędne dane do stworzenia bezpiecznego sprawnie działającego i przyjaznego dla pasażerów systemu zarządzania tzw. wspólnym biletem.

 

Od połowy listopada rączki z kodami QR i etykietami NFC są montowane w pojazdach kursujących po miastach, które nie zostały objęte pilotażem. Pilotaż systemu odbywa się w ramach projektu Interconnect.

 

Uchwyty z kodami

Pierwsze uchwyty dla pasażerów zostały już zamontowane w pojazdach komunikacji miejskiej w Trójmieście, Słupsku i Starogardzie Gdańskim. Każdy uchwyt zawiera kod QR oraz etykietę NFC. Zakodowane w nich są informacje o pojeździe. Pasażer skanując kod zostaje przekierowany na stronę poświęcona pilotażowi, gdzie może uzyskać wszelkie niezbędne informacje. Spółka Innobaltica, czyli operator systemu otrzymuje z kolei informacje o tym, jaki rodzaj urządzenia skanował kod oraz jak działa przeglądarka w tym urządzeniu i czy system pracuje stabilnie.  

 

Czas na Chojnice i Malbork

Od połowy listopada podobne rączki pojawią się również w innych miastach Pomorza, nieobjętych systemem pilotażu. Będą to: Lębork, Chojnice oraz Malbork. – Pomorze jest regionem, którego nie należy dzielić. System trzeba sprawdzić nie tylko na głównych trasach. Dlatego uchwyty trafią do mniejszych, bardziej oddalonych od metropolii ośrodków – tłumaczy Katarzyna Wośko ze spółki Innobaltica. Celem działania jest sprawdzenie czy rozwiązania technologiczne będą możliwe do powielenia także w innych regionach województwa.

 

Warto skanować kody

Spółce Innobaltica bardzo zależy na tym, aby kody i etykiety były codzienne skanowane przez jak największą liczbę podróżnych. – Pod adresem, do którego prowadzi kod ukryliśmy różne treści. Są one regularnie zmieniane – zaznacza Wośko. – Znaleźć tam będzie można również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – dodaje. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.