Aktualności

Kochać to nie znaczy zawsze to samo. Filozoficzne antywalentynki w IKM

Uczestnicy spotkania
Fot. materiał prasowy organizatora

– Czy kochając zmierzamy ku wyżynom ducha (i ciała) czy też może jest całkiem na odwrót? – zastanawia się Robert Dolewski. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na filozoficzne antywalentynki, które odbędą się w czwartek, 14 lutego 2019 r. Wstęp – wolny.

 

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

 

Miłość według filozofa

Inne, gdyż filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych miłość proponuje na walentynkowy wieczór IKM. Czym właściwie jest to uczucie miłości? Czy przypadkiem nie tkwi w nim zalążek ludzkiego nieszczęścia? Co na temat miłości mieli do powiedzenia słynni europejscy filozofowie z Arthurem Schopenhauerem na czele Na te i inne pytania postara się udzielić odpowiedzi dr Robert Dolewski podczas multimedialnego wykładu z dyskusją?

Robert Dolewski – prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na trójmiejskiej scenie rapowej.

 

Kochać to nie znaczy zawsze to samo. Filozoficzne antywalentynki – wykład Roberta Dolewskiego

  • 14 lutego 2019 r., wtorek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

Filozoficzne antywalentynki_baner

view szablon artykułu