Aktualności

Kobylnica przekaże 50 tysięcy złotych na usuwanie skutków sierpniowej nawałnicy w gminie Chojnice

Sesja Rady Gminy Kobylnica
Sesja Rady Gminy Kobylnica. Mat. prasowy Urzędu Gminy Kobylnica

Radni gminy Kobylnica podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia finansowego na zakup sprzętu niezbędnego do usuwania skutków ostatniej nawałnicy. Pomoc trafi do mieszkańców gminy Chojnice.

 

Jednym z punktów pierwszej po wakacjach sesji Rady Gminy Kobylnica, zorganizowanej 7 września 2017 r., było głosowanie w sprawie finansowego wsparcia dla gminy Chojnice. To jeden z samorządów, którego tereny zostały zniszczone w wyniku sierpniowej nawałnicy. Kobylniccy radni jednomyślnie opowiedzieli się za przekazaniem 50 tys. zł na zakup sprzętu, który ma pomóc w usuwaniu zniszczeń i odbudowie gospodarstw.

 

Solidarni z mieszkańcami Lipusza

– Na nasze wsparcie może liczyć także gmina Lipusz. Komitet Społeczny, który powstał w Kobylnicy pod koniec sierpnia, nadal zbiera środki, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Lipusz – mówi Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy.

 

Komitet Społeczny w Kobylnicy do organizacji zbiórki publicznej na rzecz gmin poszkodowanych podczas nawałnic w sierpniu 2017 to oddolna inicjatywa społeczna mieszkańców gminy Kobylnica.

Na specjalnie utworzone konto można wpłacać dowolne kwoty, a uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Lipusz. Członkowie stowarzyszenia będą udzielać wsparcia najbardziej potrzebującym osobom.

 

Pieniądze można przelewać na numer rachunku bankowego:

67 9317 0002 0090 0246 3000 0010
z dopiskiem „pomoc poszkodowanym"

 

 

view szablon artykułu