Aktualności

Kluby Sportowe Orange - rekrutacja

$image_alt
Fot.©Depositphotos/ gpointstudio

Zaangażowany zespół, pomieszczenia i dobry pomysł na rozwój klubu są niezbędne, aby dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Rusza drugi nabór do programu, który umożliwi 50 klubom otrzymanie m.in. sprzętu sportowego, treningowego oraz możliwości modernizacji infrastruktury. Wnioski do udziału w programie można składać do 8 maja 2015 r.

Założeniem tego projektu jest wsparcie lokalnych społeczności oraz promocja zdrowego, zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Orange Polska wyposaży 100 klubów sportowych w całej Polsce.

Wielu Polaków deklaruje, że ich dzieci interesują się sportem. Niestety powodem nieuczęszczania na zorganizowane zajęciach sportowe, jest brak takiej możliwości w najbliższej okolicy. Ponad połowa rodziców, szczególnie z małych miejscowości, chciałaby, aby ich dzieci korzystały z tego typu zajęć. Odpowiedzią na te potrzeby są Kluby Sportowe Orange. Korzyści z przystąpienia do programu jest wiele – każdy klub otrzyma  sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do Internetu, by trenerzy mogli korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na dodatkowe nagrody w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Do drugiej rekrutacji do programu może zgłosić się: trener, rodzić, kibic, a nawet uczeń. Warunkiem zgłoszenia jest powołanie minimum 7-osobowej grupy inicjatywnej, współpraca i uzyskanie poparcia władz lokalnych oraz zapewnienie pomieszczenia dla Klubu Sportowego Orange. Należy uzasadnić, dlaczego klub powinien powstać właśnie w tej miejscowości oraz przygotować dwuletni plan działania klubu i jego współpracy ze społecznością lokalną. Beneficjentem programu mogą zostać kluby, które trenują dzieci i młodzież w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej oraz lekkoatletyce.

– Najbardziej wartościowym elementem programu Kluby Sportowe Orange jest jego wszechstronność. Młodzi sportowcy nie tylko rozwijają sportowe talenty, ale uczą się wytrwałości, sposobów radzenia sobie z brakiem motywacji, poznają zasady pracy w grupie, tajniki zdrowego odżywiania czy aktywnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną – mówi Marcin Urbaś, ambasador programu Kluby Sportowe Orange.

W styczniu br. wybrano pierwszych 50 klubów, z których 60% znajduje się na terenach wiejskich. W województwie pomorskim pozytywnie proces rekrutacji przeszły 4 kluby:

  • Klub Sportowy Szansa – Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych (Czarne)
  • Szkolny Klub Sportowy Wisełka (Nebrowo Wielkie/Sadlinki)
  • Fundacja Akademii Sportu (Czarny Dwór/Gdańsk)
  • Klub Sportowy Korona (Cedry Małe)

Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych.

– Orange Polska poprzez programy takie jak Pracownie Orange, Akademia Orange czy Kluby Sportowe Orange, wspiera i angażuje lokalne społeczności, umożliwiając ich członkom rozwój oraz stwarzając możliwości wspólnego spędzania czasu. Dzięki Klubom Sportowym Orange już przeszło 3 000 młodych sportowców może rozwijać się w różnych dziedzinach sportowych. – argumentuje Konrad Ciesiołkiewicz Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej
i CSR.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Kluby Sportowe Orange  

  • zgłoszenia do 8 maja 2015 r.
  • dodatkowe informacje pod nr tel. 510 555 666 dostępnym w dni robocze w godz. 9.00-17.00 lub e-mail: info@klubysportoweorange.pl.

Więcej informacji na stronie Klubu Sportowego Orange

 Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości