Aktualności

Khalidov gratuluje zwycięzcom

$image_alt

Z I Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej, które w dniach 1-2 marca odbyły się w Iławie, pomorscy urzędnicy przywieźli złoto! W finale pokonali gospodarzy turnieju – zespół Warmii i Mazur – 3:0.

Zanim Pomorskie doszło do finału, pokonało reprezentacje województw: śląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego oraz dolnośląskiego. Tylko raz pomorscy reprezentanci musieli uznać wyższość rywali. Podczas rozgrywek grupowych ulegli drużynie Warmii i Mazur, którą pokonali jednak dzień później w najważniejszym meczu: finałowym.

Najlepszym piłkarzem turnieju jednogłośnie został okrzyknięty Rafał Klawikowski, kapitan pomorskiej drużyny. O złoto walczyli także: Zbigniew Czajka, Rafał Grabusiński, Michał Kukliński, Michał Żywna, Dawid Bloch, Piotr Łasowski, Sławomir Lewandowski, Marcin Popiela oraz Piotr Bejrowski. Drużynę poprowadził trener Maciej Kowalczuk, na co dzień wicedyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

Medale wręczył zawodnikom Mamed Khalidov, walczący w barwach Polski mistrz mieszanych sztuk walki (MMA) pochodzenia czeczeńskiego.

Dotychczas marszałkowscy piłkarze rywalizowali podczas rozgrywek na boiskach trawiastych. Po raz pierwszy taki turniej odbył się w 2008 r. w województwie podkarpackim, gdzie Pomorskie zajęło 2. miejsce. W 2010 i 2011 r. nasza drużyna zdobyła tytuł mistrza Polski.

Relację z mistrzostw w Iławie można zobaczyć w programie „Informacje" na stronie internetowej TVP Olsztyn.