Aktualności

Kevin Kenner – czarodziej fortepianu na Ołowiance

Pianista Kevin Kenner
Kevina Kennera będzie można posłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Fot. Chrisian Steiner

Koncert symfoniczny „Magia Fortepianu", który odbędzie się w piątek, 27 stycznia 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej, to kolejne wydarzenie w sezonie artystycznym 2016/2017, podczas którego wystąpi laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tym razem usłyszymy Kevina Kennera, laureata II nagrody XII edycji tego prestiżowego konkursu.

 

Kevin Kenner zajmuje się pracą pedagogiczną, prowadząc klasę fortepianu w londyńskim Royal College of Music oraz wykładając na kursach mistrzowskich, m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. W 2007, 2008 i 2012 r. artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu „Chopin i jego Europa". W 2010 r. Kenner zasiadał w jury XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Soliście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego – jednego z najciekawszych talentów dyrygenckich Europy młodego pokolenia. W programie znalazły się Koncert fortepianowy e-moll op. 11 F. Chopina i muzyka z baletu „Pietruszka" Igora Strawińskiego.

Koncert Kevina Kennera z pewnością zapadnie melomanom w pamięć na dłużej. Sposób myślenia pianisty o muzyce sprawiają, że jego interpretacje muzyki fortepianowej są niepowtarzalne i wprawiają w zachwyt największych krytyków.

 

Koncert „Magia Fortepianu" – Kevin Kenner

Bilety do nabycia w kasach na Ołowiance, Biurze Podróży Barkost w Gdyni i online na stronie Filharmonii Bałtyckiej

Instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

view szablon artykułu