Aktualności

Każdy może osiągnąć swój biegun – niezwykła metoda Marka Kamińskiego

$image_alt
3. Biegun

Zdobywca dwóch biegunów postawił przed sobą kolejne wyzwanie – jego projekt 3. Biegun to ponad 4 tys. kilometrów samotnej, pieszej wędrówki. Marek Kamiński od miesiąca przemierza szlak św. Jakuba. W czasie wyprawy spotyka się z ludźmi, by rozmawiać, inspirować, opowiadać o swoich doświadczeniach. Przedstawia również autorską metodę Biegun – sposób, by spełniać najśmielsze marzenia.

Metoda stworzona przez Marka Kamińskiego uczy, jak sprawić, by niemożliwe stało się możliwe. Ułożona w 10 praktycznych kroków pokazuje, jak poznać samego sobie, zrozumieć swoje potrzeby, wyznaczyć cele i uwierzyć, że można je osiągnąć. Cele to metaforyczne bieguny, które przy odrobinie determinacji może zdobyć każdy. Metoda buduje poczucie własnej wartości, daje motywację i odwagę do działania. Jak mówi sam podróżnik, to właśnie ta metoda „pozwoliła przeciętnemu chłopcu z przeciętnej polskiej rodziny dotrzeć na krańce świata".

Nowatorska koncepcja została opisana w książce „Odkryj, że biegun nosisz w sobie", a teraz jest dostępna w formie internetowego szkolenia dla nauczycieli w ramach specjalnej platformy on-line. Kurs Wyznaczać cele i umieć je realizować to propozycja przygotowana wspólnie przez Wydawnictwo Operon i Fundację Marka Kamińskiego w ramach projektu 3. Biegun.

- Projekt 3. Biegun dobrze wpisuje się w wymiar edukacji szkolnej.  Nauczyciele i uczniowie wspólnie z Markiem Kamińskim będą mogli w sposób symboliczny pokonać drogę przez wartości – mówi Justyna Lulkiewicz z Wydawnictwa Operon. - Uczniowie, odpowiednio moderowani przez nauczycieli, mają szansę odbyć niezwykle wartościową podróż w poszukiwaniu poczucia własnej wartości oraz zdobyć wewnętrzną wolność, pozytywną motywację. Wszystko to będzie się odbywać z wykorzystaniem  unikatowej metody Biegun Marka Kamińskiego.

Szkolenie z unikatowej metody Biegun to świetna propozycja dla nauczycieli, którzy chcą pracować z uczniami w mądry, innowacyjny sposób. Dzięki kursowi nauczyciele nie tylko wzmocnią swoją więź z uczniami, ale także nauczą się ich motywować do pracy i realizacji własnych zamierzeń. W czasie kursu nauczyciele poznają tajniki metody, dowiadują się, w jaki sposób wykorzystywać ją w pracy z uczniami, a także otrzymają narzędzia do wykorzystania w czasie godzin wychowawczych – dostosowane do różnych poziomów edukacyjnych.

Marek Kamiński podczas spotkania na trasie do Santiago de Compostela. Fot. archiwum FMK 3
Marek Kamiński podczas spotkania na trasie do Santiago de Compostela.
Fot. archiwum FMK 3

Zainteresowanie szkoleniem było tak duże, że termin zapisów trzeba było przedłużyć. Ostatecznie, metodę będzie mogło poznać ponad 1600 nauczycieli, którzy przekażą zdobytą wiedzę dalej, swoim podopiecznym.

Ci, którzy już zdążyli poznać materiał szkoleniowy, wypowiadają się o kursie bardzo pozytywnie. 
 - Całych wykładów wysłuchałam z wielkim zainteresowaniem – pisze Anna Bieńczyk na forum http://akademiaortograffiti.pl. - Pana Marka Kamińskiego zna się jako zdobywcę biegunów i z wyprawy z Jaśkiem Melą, ale o jego wcześniejszych osiągnięciach pewnie mało kto wiedział. Informacjami z kursu bardzo szybko podzieliłam się z moimi wychowankami – uczniami klasy II gimnazjum – naprawdę słuchali. Dla młodzieży gimnazjalnej ważne jest, by w tym czasie ukazywać im wartość płynącą z odkrywania samego siebie i wyznaczania celów, pokazywania, że warto marzyć, bo marzenia, dzięki własnemu wysiłkowi i odrobinie szczęścia, się spełniają.

Oprac. AK

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości