Aktualności

Każdy krok ma znaczenie

$image_alt
Fot. materiały promocyjne

Marek Kamiński od 14 dni wędruje szlakiem Camino de Santiago. Swą drogą promuje ideę Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego. Fundacja rozpoczęła zbiórkę funduszy na wyjazdy, które na celu mają odmienić życie dzieci z całej Polski.

Pierwszy obóz odbył się w 2013 r., do dziś fundacja zorganizowała siedem takich wyjazdów. Wzięło w nich udział 105 dzieci. Uczestnicy to osoby przewlekle chore, niepełnosprawne bądź podopieczni domów dziecka. Do tej pory obozy organizowane były w Stawiskach na Kaszubach. Tym razem Fundacja Marka Kamińskiego planuje zorganizować je zagranicą. Jednak ten cel jest zależny od ilości pieniędzy, które zbierze. Każda złotówka ma znaczenie.

Europejski Obóz Zdobywców Biegunów. Fot. materiały prasowe
Europejski Obóz Zdobywców Biegunów
Fot. materiały prasowe

Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów nie są typowymi wyjazdami. Przez 10 dni uczestnicy zapoznają się ze stworzoną przez Marka Kamińskiego metodą Biegun.

Metoda ta wspiera w rozwoju, zapobiegając utracie motywacji, jest metodą skutecznej samorealizacji. Ułożona w 10 kroków w sposób praktyczny uczy jak poznać samego siebie i realizować wyznaczone cele. Opiera się na marzeniach, to one są kluczem do wyznaczenia własnego Bieguna, czyli metaforycznego celu. Metoda Biegun została opisana przez Marka Kamińskiego w książce: „Odkryj, że biegun nosisz w sobie".

Agnieszka Leśniewska z Fundacji Marka Kamińskiego tłumaczy sposób implementacji metody Biegun podczas obozów:

- W obozie bierze udział 15 dzieci pod opieką 4 opiekunów (trenerów metody). Już od pierwszego dnia staramy się, aby grupa stanowiła całość. Zespoliła się w jednym wytyczonym celu odnalezieniu własnego Bieguna. Cały program został przygotowany i opracowany przez zespół złożony z pedagoga, psychologów i filozofa w formie podręcznika dla trenerów metody oraz podręcznika dla dzieci w formie „Dziennika Zdobywcy".

Fundacja pragnie zorganizować trzy takie wyjazdy. Koszt jednego to 30 000 złotych. W ramach projektu 3. Biegun organizowana jest akcja „Kup kroki". Każda osoba chcąca nieść pomoc, może kupić kroki, które zbliżają fundację do zorganizowania obozów. Jeden krok kosztuje złotówkę.

Fundusze zbierane są na konto Fundacji Marka Kamińskiego i przeznaczone wyłącznie na organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów.

 

Kroki  można kupić na stronie: www.3biegun.kaminski.pl.

 

Organizator projektu:

  • Fundacja Marka Kamińskiego
  • al. Grunwaldzka 212
  • 80-266 Gdańsk
  • fundacja@kaminski.pl
  • tel. 58 554 45 22

Koordynator projektu: Anna Mikians, 3biegun@kaminski.pl, tel. 607 900 328

Organizatorem projektu 3 Biegun jest Fundacja Marka Kamińskiego. Od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i spełnianiu ich marzeń. Prowadzi projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne. Organizuje m.in. warsztaty, obozy i wyprawy dla dotkniętych przez los dzieci w celu dostarczenia im wsparcia psychologicznego i pokazania szeregu możliwości, które przed nimi stoją.

Więcej o wyprawie Camino de Santiago i Obozach Zdobywców Biegunów

Projekt 3. Biegun - banner

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości