Aktualności

Kawiarnia Naukowa BFN zaprasza

$image_alt

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Dlaczego grunt się zbroi?" wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Marek Kulczykowski z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku. Wykład odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2015 r., w Sopocie.

Podczas spotkania przedstawione zostaną stosunkowo nowe techniki wzmacniania gruntu, tzw. technologii gruntu zbrojonego. Dowiemy się, co to jest grunt, jak wiele może być jego rodzajów i jak złożona jest jego klasyfikacja. Omówione zostaną właściwości gruntu oraz cechy korzystne i niekorzystne z punktu widzenia budownictwa. Zaprezentowane zostaną klasyczne żelbetowe konstrukcje oporowe, służące do zabezpieczania skarp i wykopów z niestabilnego gruntu oraz ich wady.

Dr hab. inż. Marek Kulczykowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, od 1979 roku pracuje w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku, na stanowisku profesora IBW PAN. Naukowo zajmuje się mechaniką gruntu ze szczególną uwzględnieniem mechaniki gruntu zbrojonego. Jego badania mają zarówno charakter teoretyczny, jak i doświadczalny, a ich wyniki znajdują zastosowanie w inżynierii lądowej i wodnej

Kawiarnia naukowa

  • Miejsce: Hotel Rezydent, Sopot, Plac Konstytucji 3 Maja 3
  • Czas: 23 kwietnia, godz. 18.00
  • Udział: bezpłatny

 

Oprac. BK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości