Aktualności

Kaszebe Runda 2015 – Kolarska Duma Kaszub

$image_alt
Fot. www.rowerover.pl

Nie będzie zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę 31 maja blisko 2000 zawodników wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce – KaszebeRunda. Start i meta maratonu znajdują się w sercu Kaszub – Kościerzynie.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. W maratonie może wystartować każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 125 lub 225 km.

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.

Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek. We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie – magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.

– Wiadomo nie od dziś, że sport to zdrowie, a podczas maratonu Kaszebe Runda można się przy tym dodatkowo świetnie bawić. Drodzy kolarze i kolarki, dystans do pokonania jest niemały – 65, 125 lub 225 km – to naprawdę robi wrażenie. Życzę wszystkim – zarówno zawodowcom, jak i amatorom dwóch kółek, przede wszystkim wytrwałości i jazdy z wiatrem! –mówi marszałek wojeództwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Dlatego ogromne gratulacje składam już teraz wszystkim, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tak prężnie rozwijającym się maratonie, jakim jest Kaszebe Runda. Szczególnie cieszy mnie fakt, że również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, współorganizatora wydarzenia, postanowili wziąć udział w tej imprezie. Powodzenia!

 

Start: Aqua Centrum Kościerzyna, ul. Hallera 2,

225 km – 6.30-7.00
125 km - 7.00-9.00
65 km – 9.00-11.00

Meta: Rynek Kościerzyna 13.00-19.00

Zapraszamy do kibicowania. Do uzdrzeni!

 

Organizator imprezy: Stowarzyszenie RowerOver

www.kaszeberunda.pl
https://www.facebook.com/RowerOver


Partnerzy i Sponsorzy:

AWFiS Gdańsk, Giant, Liv, Hotel Stary Browar Kościerzyna, Ford Euro-Car, Shimano, Buga Sport, Bazuny Hotel&Spa,  Stena Line, Aqua Centrum Kościerzyna, Piekarnia-Cukiernia Jarzębińscy, Idee Kaffee, Xtrack, Portal Trójmiasto.pl

Miasto Kościerzyna, gminy: Stężyca, Karsin, Brusy,  Sulęczyno, Lipnica, Parchowo, Karsin, Studzienice, Chojnice.

Patronat Honorowy:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego włączył się w organizację maratonu, a marszałek województwa Mieczysław Struk objął wydarzenie honorowym patronatem.

Ambasadorzy:
JM Rektor AWFiS Waldemar Moska, Iwona Guzowska, Adam Korol, Przemysław Miarczyński.

Fot. www.rowerover.pl

Honorowy patronat marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: ROWER OVER Sopot  
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Edukacji i Sportu (tel. 58 32 68 850)
view szablon artykułu