Aktualności

Karnawał w dawnym stylu

$image_alt

Wyjątkowa impreza w rytmach na trzy i na dwa. Po raz kolejny Stowarzyszenie Trówiejska daje możliwość zabawy przy muzyce na żywo – tańce w parach, kołach, korowody. Prawdziwy wiejski karnawał w sercu miasta! A wszystko to już 23 stycznia 2015 r. w Gdańsku.

Do tańca przygrywać będzie 7-osobowa orkiestra: tuba, trąbka, klarnet, skrzypce, akordeon, baraban. Muzyka z Kielecczyzny rodem i nie tylko – chłopy, polki, mazurki, walce i inne tańce z figurami. Zabawę poprzedzą warsztaty tańca.

Tęgie Chłopy, fot. mat. prasowe TrójwiejskiejTęgie Chłopy
Fot. mat. prasowe Trójwiejskiej

Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów tradycyjnych kapel, ogrywających dawniej wesela i zabawy wiejskie. Nazwa zespołu jest muzyczną deklaracją – Chłopy grają przede wszystkim kieleckie, trójmiarowe, śpiewne melodie typowe dla wschodniej Kielecczyzny. Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby sufit się podnosił, jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. Starając się dotrzeć do najstarszego repertuaru Kielecczyzny, członkowie kapeli przejechali wspólnie setki kilometrów w poszukiwaniu muzykantów i śpiewaczek tego regionu.

—————————————————————————————————————————————————

Gruby potańc z Tęgimi Chłopami
23 stycznia 2015 r., piątek, godz. 19.30
ArtHouse w Galerii Pionovej
ul. Olejarna 2
Gdańsk-Stare Miasto

Wstęp – 10 zł

Zabawę poprzedzą warsztaty tańca o godz. 18.00 – wstęp wolny.

Tęgie Chłopy zagrają w składzie:

  • Maniuszka Bikont
  • Ewa Grochowska
  • Maciej Filipczuk
  • Mateusz Kowalski
  • Michał Maziarz
  • Szczepan Pospieszalski
  • Michał Żak

Więcej:

Zobacz:

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności