Aktualności

Kanadyjski przedsiębiorca Liderem Promocji Słupskiej Gospodarki

$image_alt

Firma T-G DNALOP sp. z o.o., przedsiębiorca Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, otrzymała nagrodę za innowacyjny produkt w ramach konkursu Lider Promocji Słupskiej Gospodarki – Srebrny Niedźwiedź. Konkurs Lider Promocji Słupskiego Gospodarki – Srebrny Niedźwiedź odbył się w ramach XI Słupskich Dni Gospodarki. Celem konkursu było uhonorowanie przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w rozwój i promocję gospodarki regionu słupskiego.

Spółka T-G DNALOP, działająca od 2013 roku na terenie Podstrefy Redzikowo Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, została uhonorowana za działalność innowacyjną w zakresie rozwoju oraz produkcji nowoczesnych i ekologicznych produktów. T-G DNALOP sp. z o.o., należąca do Thomson-Gordon Group, jest kanadyjską firmą rodzinną, działającą w branży przetwórstwa i produkcji polimerów. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją pełnej gamy wysokiej wydajności, przyjaznych dla środowiska łożysk i uszczelnień dla branży morskiej oraz innych gałęzi przemysłu. Firma dostała nagrodę za produkcję łożysk ślizgowych, które w aplikacjach morskich i przemysłowych do smarowania używają wody, gdzie do wielu innych łożysk nadal używa się olejów i smarów. Dzięki tej innowacyjnej technologii inwestor aktywnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne ograniczając wycieki olejów i smarów do rzek, jezior, mórz i oceanów.

Lareaci  Konkursu Lider Promocji Słupskiego Gospodarki – Srebrny Niedźwiedź 

Organizatorami Konkursu byli: powiat słupski, miasto Słupsk, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, zarządzający Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i Słupskim Inkubatorem Technologicznym, Rada Regionalna FSN NOT w Słupsku, Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa na region słupski, Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska.

 

Laureatami w 5 kategoriach konkursowych zostali:

Innowacyjny produkt – T-G DNALOP sp. z o.o. z Redzikowa

Najciekawsza inwestycja – Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych sp. z o.o. z Lęborka

Gospodarstwo Agroturystyczne – Ośrodek Przystań Wodnica koło Ustki

Ekoprodukt, ekousługa – PW Izo-Metal Szydło z Bolesławic

Najlepszy menedżer – Tomasz Malicki (menedżer firmy Gino Rossi SA ze Słupska)

 

Dodatkowo wręczono wyróżniania w ww. kategoriach dla: Fitnesswell Krzysztof Markowski (w kategorii: Innowacyjny produkt), Gino Rossi SA (Najciekawsza inwestycja), Agroturystyka Damno-Młyn (Gospodarstwo agroturystyczne), Termo-Eko sp. z o.o. (Ekoprodukt) oraz Andrzej Wójtowicz (Menedżer).

 

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu