Aktualności

Kajakiem po Pomorzu – powstaje baza oferty operatorów kajakowych. Nowe stanice wodne i lepsza infrastruktura

Ludzie w kajakach na rzece
Fot. Gm. Kwidzyn

Nowa baza to kompleksowa informacja o możliwościach uprawiania turystyki kajakowej w województwie pomorskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października 2017 r.

 

W latach 2018-2020 zostanie wybudowane i zmodernizowane ponad 200 przystani, nadrzecznych pól biwakowych i przenosek przez przeszkody wodne w województwie pomorskim. Ze zmian i aktualizowanej na bieżąco bazy skorzystają i turyści, i firmy obsługujące kajakarzy firmy.

 

Przebudowa szlaków wodnych

W najbliższych latach w regionie pomorskim powstanie kompleksowa i atrakcyjna oferta dedykowana kajakarzom. Na zagospodarowanie szlaków kajakowych zabezpieczono około 71 mln zł. Z tej kwoty około 85 proc. pochodzić będzie z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020, a reszta głównie z budżetu samorządów lokalnych.

– Obecnie, po wielu latach przygotowań, sprawy nabierają szybszego tempa – mówi Rafał Wasil, kierownik przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe" z Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Prace budowlane powinny rozpocząć się w sezonie 2018 i potrwać do roku 2020. Już od przyszłego roku będziemy zapraszać kajakarzy na nasze rzeki, gdyż niezależnie od stopnia zaawansowania inwestycji, większość szlaków jest spławna już teraz. Oczywiście, po wybudowaniu tak wielu przystani i przenosek oraz zagospodarowaniu dziesiątek pól biwakowych atrakcyjność szlaków i standard obsługi turystów znacznie się poprawią. Liczymy, że dzięki temu wzrośnie znacznie liczba kajakarzy na naszych pięknych rzekach. To do nich właśnie kierujemy nasze zaproszenie – podsumowuje Wasil.

 

Baza dla wszystkich

Nowa baza danych to szansa, z której skorzystają wszyscy. Kajakarze bez problemów, w jednym miejscu znajdą potrzebne informacje o dostępnych wypożyczalniach sprzętu, polach namiotowych oraz punktach obsługi. Natomiast operatorzy turystyki kajakowej będą mieli szansę zaistnieć w ogólnodostępnej bazie i szerszej publiczności zaprezentować swoje usługi.

Nabór zgłoszeń trwa od 27 września do 20 października 2017 r. (do godz. 15.00). Transparentne zasady zbierania zgłoszeń oraz nieodpłatny charakter bazy danych zapewni jej kompleksowość. Baza zamieszczona będzie na stronie www.pomorskie.travel.

Zobacz: regulamin bazy danych operatorów turystki kajakowej, formularz zgłoszenia, ogłoszenie o naborze

view szablon artykułu