Aktualności

Jubileuszowy parkrun w Gdańsku

$image_alt

Jeśli mimo weekendu lubisz wcześnie wstawać i aktywnie spędzać czas wolny, to zainteresuje Cię urodzinowy bieg parkrun Gdańsk. W parku nadmorskim im. Ronalda Reagana na gdańskim Przymorzu, 24 stycznia 2015 r., o godzinie 9.00 wystartuje pięciokilometrowy bieg z profesjonalnym pomiarem czasu. Sobotni bieg będzie świętem parkrun Gdańsk, gdyż minęły trzy lata od inauguracji wspólnego biegania.

Udział w biegu jest bezpłatny. Jedynym warunkiem jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na http://www.parkrun.pl/rejestracja i wydrukowanie kodu uczestnika, do której link przesłany zostanie indywidualnie e-mailem. Indywidualny kod uczestnika należy wziąć ze sobą na bieg, gdyż po jego ukończeniu, na podstawie kodu, możliwe jest odczytanie danych uczestnika i uwzględnienie w wynikach. Nie ma konieczności zapisywania się po raz kolejny. Jednokrotna rejestracja pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów i to we wszystkich lokalizacjach biegów parkrun w Polsce i na świecie. 

Parkrun to biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako doskonałą możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości. Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania – mówi Lech Bożeński, koordynator gdańskiej lokalizacji parkrun.

Fot. materiały prasowe

 

Parkrun wyróżnia niekomercyjny charakter oraz zaangażowanie w inicjatywę samych uczestników, którzy oprócz udziału jako biegacze mają również możliwość uczestnictwa w organizacji biegów w charakterze wolontariuszy. W ramach każdej z edycji biegów uczestnicy mogą dokonywać pomiaru czasu, skanować dane biegaczy na mecie, ubezpieczać trasę czy też robić zdjęcia. Idea parkrun zakłada, iż biegi są organizowane przez biegaczy dla biegaczy.

Idea wolontariatu w ramach parkrun, na której opiera się cała inicjatywa umożliwia spojrzenie na biegi z perspektywy organizatorów co nie jest możliwe w przypadku innych imprez biegowych. Daje to uczestnikom nie tylko możliwość zdobycia nowych doświadczeń ale przede wszystkim dostarcza możliwości włączenia się i zrobienia czegoś na rzecz społeczności biegaczy. –  dodaje drugi z koordynatorów Maciej Gach.

Parkrun Gdańsk wystartował 21 stycznia 2012 r.  jako druga lokalizacja parkrun w Polsce. W październiku 2011 r., nastąpiła inauguracja parkrun w Gdyni. Biegi parkrun odbywają się w ponad 355 lokalizacjach na świecie i gromadzą w każdą sobotę ponad 1,2 mln. biegaczy. W Polsce biegi parkrun organizowane są w 18 miastach m.in.: Cieszynie, Bydgoszczy, Konstancinie, Krakowie, Łodzi, Lesznie, Poznaniu, Pruszkowie, Szczecinku, we Wrocławiu czy w Warszawie. W ramach parkrun Polska zarejestrowanych jest ponad 21 tysięcy uczestników i liczba ta stale rośnie.

Do tej pory odbyło się 153 edycji, w których łącznie uczestniczyło 2 003 biegaczy, którzy przebiegli 74,695 km, co daje 6 196 godzin, czyli ponad 38 dni.

Oznaką prestiżu w parkrun są koszulki z ilością biegów, w których dana osoba wzięła udział. Dla juniorów pierwszą koszulką jest ta z numerem 10. Dla osób starszych poprzeczka ustawiona jest wyżej, trzeba wziąć udział w 50 biegach. Kolejne poziomy są dla systematycznych zawodników: 100 i 250 biegów. Koszulki otrzymuje każdy, kto pobiegnie określoną ilość razy.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔ 

Parkrun Gdańsk

  • 24 stycznia 2015 r., sobota, start godz. 9.00
  • park nadmorski  im. Ronalda Reagana w Gdańsku, wejście D od ul. Dąbrowszczaków
  • bezpłatny udział po uprzednim zarejestrowaniu http://www.parkrun.pl/rejestracja/ i wydrukowaniu kodu

 

Więcej:

http://www.parkrun.pl/gdansk/

https://www.facebook.com/ParkrunGdansk

 

 

 Opr. DK

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości