Aktualności

Jeździecki triathlon na Hipodromie

$image_alt
Fot. materiały organizatora

Sopocki Hipodrom, w dniach 24-26 kwietnia 2015 r., będzie gospodarzem Międzynarodowych oraz Krajowych Zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w klasach CNC-L, CNC-P, CIC1*, CIC2*, CIC3*. Wstęp wolny. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących sportów konnych, wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i należący do dyscyplin olimpijskich. Jest najtrudniejszym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym wielkiego doświadczenia i odwagi.

Zawody rozgrywane będą przez trzy dni, gdzie suma punktów uzyskanych w kolejnych trzech próbach decyduje o zwycięstwie. Każdy dzień poświęcony jest osobnej próbie sprawności i precyzji, wytrzymałości:

  • 24 kwietnia 2015 r., piątek, odbędzie się próba ujeżdżenia – zawodnicy prezentują odpowiednie figury w wyznaczonym miejscu na czworoboku. Sędziowie oceniają nie tylko precyzję i swobodę wykonania ruchu, ale i elegancję, nienaganny wygląd konia oraz elastyczność ruchów konia i posłuszeństwo,
  • 25 kwietnia 2015 r., sobota, próba terenowa, tzw. cross, podczas którego konie galopując przez Hipodrom pokonują na stałe zbudowane przeszkody – odpowiednio przygotowane kłody drzewa, przeszkodę wodą, trudne kombinacje czy tzw. wąskie fronty. Próba ta ma na celu sprawdzenie odwagi jeźdźca, szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia,
  • 26 kwietnia 2015 r., niedziela, będą skoki przez przeszkody na tradycyjnym placu konkursowym. Tutaj błędy w postaci zrzutek, wyłamań czy przekroczenia normy czasu zostaną przeliczone na punkty karne. Jest to sprawdzian kondycji konia po próbie wytrzymałości.

Zawody te są bardzo widowiskowe i z roku na rok przyciągają coraz większą publiczność. Do udziału zostali zaproszeni zawodnicy z następujących federacji jeździeckich: Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Na liście zgłoszeń znalazła się rekordowa, jak do tej pory, liczba 250 koni.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Jeździecki triathlon na Hipodromie                Zawody w skokach koni_plakat

  • 24-26 kwietnia 2015 r., piątek, sobota, niedziela
  • Hipodrom
  • ul. Władysława Łokietka 1
  • Sopot
  • wstęp wolny

Więcej o zawodach  na stronie Hipodromu Sopot.

 

 

 

 

 


 


 
 
Oprac. DK
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości