Aktualności

Jeśli szukać inwestorów, to tylko na targach w Monachium. Invest in Pomerania promuje Pomorze na targach Expo Real

Targi Expo Real w Monachium.
Targi Expo Real w Monachium. Fot. mat. prasowe

Pomorskie Centrum Inwestycyjne, waterfront w Gdyni i teren inwestycyjne w Rumi to tylko niektóre z prezentowanych przez Invest in Pomerania terenów. Przez trzy dni pomorską ofertę zobaczy ponad 40 tys. potencjalnych inwestorów.

 

Targi Expo Real w Monachium odbywają się już po raz 21. Pod wspólną marką Invest in Pomerania uczestniczymy w nich już po raz trzeci. 

 

Wspólna pomorska marka

Tarki Expo Real to jedne z największych w Europe targów branży nieruchomości i inwestycji. Każdego roku odwiedza je ponad 40 tys. uczestników. Od trzech lat Pomorze organizuje jedno stanowisko, które skupia wszystkie oferty z ziemi pomorskiej. Pod marką Invest in Pomerania pokazujemy województwo pomorskie, jako jeden z najprężniej rozwijających się regionów nie tylko Polski, ale i całej Unii Europejskiej. – Ostatnie pięć lat to okres dynamicznego wzrostu. Badania niezależnego ośrodka Milken Institute pokazały, że pomorska gospodarka rozwija się szybciej niż Berlin czy Paryż. Te wszystkie argumenty zdecydowanie przekonują inwestorów do lokowania swoich projektów w naszym regionie – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.  Pomorskim znakiem rozpoznawczym jest bursztyn. Jest on również nieodłącznym elementem wystroju regionalnego stanowiska. Tak też będzie w tym roku. Bursztynem są przyozdobione lady recepcyjne oraz ściany.

 

Co mamy do zaoferowania?

Pomorska oferta prezentowana w Monachium jest bardzo szeroka. – Obok infrastruktury dla branż biznesowych, produkcji czy logistyki dużą uwaga przywiązujemy do inwestycji branży hotelowej i rekreacyjnej, Takie propozycje dla inwestorów przywieźliśmy z Gdyni czy Sopotu – informuje Mikołaj Trunin, dyrektor Invest in Pomerania. Gdynia w tym roku prezentuje ofertę inwestycyjną nowego centrum miasta i waterfrontu oraz działki w unikalnych lokalizacjach pasa nadmorskiego. Z kolei Gdańsk stawia na Pomorskie Centrum Inwestycyjne, czyli logistyczne i dystrybucyjne tereny na  zapleczu Portu Zewnętrznego. Swoją ofertę prezentuje też Rumia. – Oferujemy inwestorom tereny w sąsiedztwie gdyńskiego portu, które są idealne dla firm logistycznych i zakładów przemysłowych – opowiada Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park.

 

Pomorskie nieruchomości

Pod względem powierzchni biurowej Trójmiasto plasuje się na trzecim miejscu w Polsce. Dysponujemy ponad 700 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni, z której zaledwie niecałe 5 proc. jest niewynajęte. Cały czas rośnie również dostępna powierzchnia magazynowa, której obecnie jest prawie pół miliona metrów kwadratowych. 

view szablon artykułu