Aktualności

Jazz w sulęczyńskim lesie

$image_alt
Mark Whitfield, fot. mat. prasowe Jazzu w Lesie na Facebooku

W niesamowitej scenerii – tuż przy jeziorze na scenie pod drzewami będzie można posłuchać jazzu. W Sulęczynie, 24 i 25 lipca 2015 r. odbędzie się jubileuszowy XX Jazz w Lesie. W pięknym parku będzie można posłuchać Mariusz Bogdanowicz Quartet, Zbigniew Namysłowski Polish Jazz Yes i Szymon Łukowski Quartet.

 

 

24 lipca 2015 r., piątek, godz. 20.15

Mariusz Bogdanowicz Quartet w składzie:

 • Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
 • Adam Wendt – saksofon
 • Paweł Tomaszewski – fortepian
 • Sebastian Frankiewicz – perkusja

Zespół zaprezentuje utwory ze swojego albumu „Syntonia". To najnowsza płyta Mariusza Bogdanowicza. Znalazło się na niej dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka „Nie zapominaj mnie" do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu Kuby Badacha. Jazzowy kwartet posługujący się właściwym dla tego stylu językiem harmonii i frazowania. A że kompozycje Bogdanowicza są bardziej melodyjne niż inne jazzowe tematy, przywodzą na myśl nieśmiertelne standardy. Oczywiście amerykańskie, ale i polskie piosenki sprzed lat.

Zbigniew Namysłowski Polish Jazz Yes w składzie:

 • Zbigniew Namysłowski – saksofony
 • Jacek Namysłowski – puzon
 • Sławek Jaskułke – pianino
 • Paweł Puszczało – bass
 • Grzegorz Grzyb – perkusja

Repertuar Kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego składa się z utworów o charakterze etniczno-jazzowym. To kompozycje oparte na polskich tańcach ludowych, jak oberek, mazur, kujawiak, krakowiak. Są też melodie z wyraźnym wpływem muzyki góralskiej. Ale to nie wszystko. Spektrum zainteresowania Zbigniewa Namysłowskiego muzyką etniczną, tym razem, przekroczyło granice własnego kraju. W niektórych kompozycjach słychać wyraźnie wpływy arabskie czy hiszpańskie. Wszystkie utwory grane przez zespół są oryginalnymi kompozycjami leadera. Program, który zespół zaprezentuje na koncercie, jest programem, który będzie nagrany na nowej płycie Quintetu „Polish Jazz – Yes!". W zespole grają znakomici muzycy młodego pokolenia, stanowiący absolutną czołówkę jazzu polskiego.
Aga Zaryan, Wojtek Karolak, Marek Napiórkowski, Adam Czerwiński

25 lipca 2015 r., sobota, godz. 20.15

Szymon Łukowski Quartet w składzie:

 • Szymon Łukowski – saksofon, klarnet
 • Dominik Bukowski – wibrafon
 • Paweł Urowski – bass
 • Sławek Koryzno – perkusja

Szymon Łukowski Quartet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzowego głównego nurtu czerpiącego w równej mierze z osiągnięć Johna Coltrane'a, Woody'ego Shawa i współczesnych wykonawców, takich jak Dave Holland i David Binney. Wyjątkowość zespołu polega również na tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierzono wibrafonowi oraz marimbie, co w połączeniu z saksofonami odświeżyło formułę klasycznego kwartetu i otworzyło nowe przestrzenie brzmieniowe. Szymon Łukowski Quartet działa od niedawna, ale związani z nim artyści już od kilku lat robią furorę na polskiej scenie muzycznej. W Sulęczynie zaprezentują jazz głównego światowego nurtu. W ten lipcowy wieczór zabrzmią utwory m.in. Johna Coltrane'a, Woody'ego Shawa, Dave Hollanda i Davida Binneya. Całość urozmaicą niezwykłe instrumenty – wibrafon i marimba – z domieszką bydgoskich modyfikacji.

Nigel Kennedy – Adam Czerwiński & The Band w składzie: Nigel Kennedy – skrzypce , Adam Czerwiński – perkusja, Tomek Kupiec – bass, Julian Bushberger – gitary (Austria), Douglas Boyle – gitary (Anglia). Koncert złożony m.in. ze specjalnie skomponowanych przez Nigela Kennedy'ego i Adama Czerwińskiego na tą okazję utworów.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

XX Jazz w Lesie
24-25 lipca 2015 r.,piątek-sobota, godz. 20.15
Sulęczyno 

Więcej:

 

 

 

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości