Aktualności

Jak z Pomorza dojechać na Pol'and'Rock Festival 2019? Znamy rozkład jazdy specjalnych pociągów

Pociągi na peronie
Fot. źródło: www.facebook.com/PolAndRockFestival

Trzy specjalne pociągi z Gdyni do Kostrzyna nad Odrą pojadą przez Słupsk, Koszalin, Stargard i Gryfino. W ten sposób dowiozą uczestników na tegoroczny festiwal Pol'and'Rock. Ponadto, w czasie festiwalu kursować będzie dodatkowy pociąg ze Słupska do Kostrzyna

 

Pol'and'Rock Festival odbędzie się do 1 do 3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą.
 

Rozkłady jazdy specjalnych pociągów

Znamy już szczegółowy rozkład jazdy specjalnych festiwalowych pociągów. Pierwszy z nich wyruszy z Gdyni Głównej we wtorek, 30 lipca o godz. 23.42 i ma dotrzeć do Kostrzyna następnego dnia o godz. 5.20. Dwa kolejne wyjadą na tory z Gdyni Głównej w środę, 31 lipca o godz. 13.56 oraz o godz. 23.11. Kursy powrotne wszystkich trzech pociągów zaplanowane są na 4 sierpnia. Z Kostrzyna wyjadą o godz.: 8.45, 10.55 oraz 15.35.

Czwarty pociąg wyjedzie w środę, 31 lipca ze Słupska o godz. 21.41, aby dotrzeć do Kostrzyna o godz. 2.00 nad ranem następnego dnia. Z Kostrzyna wyruszy o godz. 0.15, aby dotrzeć do Słupska o godz. 4.26. Na trasie Słupsk – Kostrzyn – Słupsk będzie kursować codziennie od 31 lipca do 4 sierpnia. To efekt współpracy samorządów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

We wszystkich pociągach obowiązuje taryfa Przewozów Regionalnych. Oznacza to, że ceny biletów ulgowy na trasie Gdynia Główna – Kostrzyn nad Odrą zaczynają się od 20,09 zł (bilet studencki), poprzez 25,83 zł (bilet szkolny), aż do 41 zł (bilet normalny). A ze Słupska będzie to odpowiednio ulgowe: 18,18 zł, 23,37 zł oraz 37,10 zł normlany.

 

Rozkład jazdy wszystkich

 

Inicjatywa marszałka Struka

Przypomnijmy, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wyszedł z inicjatywą organizacji przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Współpracował w tej sprawie z marszałkami innych województw, m.in. kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. – Tak, jak obiecaliśmy, z Pomorza pojadą pociągi do Kostrzyna na Pol'and'Rock Festival – mówi marszałek Mieczysław Struk. – To nie tylko chęć wsparcia imprezy z pozytywnym przesłaniem, ale również, a może przede wszystkim, podziękowanie dla wolontariuszy angażujących się w WOŚP oraz oczywiście zadbanie o bezpieczeństwo naszych festiwalowiczów. Nie ma bezpieczniejszego środka transportu niż pociągi – dodał Struk.

view szablon artykułu