Aktualności

Jak pomagać inwestorom? Na specjalnej konferencji w Gdańsku samorządowcy poznają odpowiedź

Fot. pixabay.com/rawpixel
Fot. pixabay.com/rawpixel

Jak obsługa inwestora wpływa na rozwój gospodarczy regionu? Jak sprawnie zapewnić obsługę przedsiębiorców? O tym wszystkim, a także o wielu innych zagadnieniach będą rozmawiać samorządowcy i eksperci podczas konferencji „Rozwój gospodarczy regionu z perspektywy obsługi inwestora", 26 listopada 2019 r. Konferencja odbędzie się w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

 

Wydarzenie realizowane jest w projekcie „Podniesienie standardów obsługi inwestora w województwie pomorskim" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój działanie 2.18. przez Agencję Rozwoju Pomorza w partnerstwie z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Termin zgłoszeń upływa już 21 listopada 2019 r.

 

Obsługa inwestorów

Pod względem dynamiki wzrostu PKB, Pomorskie jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. – Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na potencjał inwestycyjny Pomorza w kontekście rozwoju gospodarczego, wskazanie wyzwań związanych z obsługą inwestora oraz wymiana doświadczeń i kontaktów – mówi Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla przedstawicieli samorządu terytorialnego, ja też dla wszystkich podmiotów zainteresowanych pozyskiwaniem inwestorów. – Chcemy uświadomić wszystkim potrzeby podniesienia standardów obsługi inwestora przez gminy – dodaje Żelewski.

 

Warsztaty i dyskusja

Konferencja została podzielona na dwa bloki. Rozpocznie się od warsztatów z praktycznego podejścia do obsługi inwestora. Drugi blok to wystąpienia zaproszonych ekspertów. Dyrektor inicjatywy Invest in Pomerania przedstawi analizę atrakcyjności i potencjału inwestycyjnego Pomorza. Uczestnicy będą mogli się również zapoznać z konkursem grantowym na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Konferencję zakończy dyskusja oraz sesja pytań i odpowiedzi.

 

Formularz zgłoszeniowy na stronie Agencji Rozwoju Pomorza. Termin zgłoszeń upływa 21 listopada 2019 r.

 

view szablon artykułu