Aktualności

Zmiana organizacji ruchu przy najważniejszych pomorskich nekropoliach

Fot. ZTM Gdańsk/J.Hoły
Fot. ZTM Gdańsk/J.Hoły

Zamknięte ulice i dodatkowe linie komunikacji miejskiej. Jak co roku, miasta przygotowują specjalną organizację ruchu w rejonie największych cmentarzy. Jak najwygodniej dotrzeć na cmentarze?

 

Większość zmian będzie obowiązywać 1 i 2 listopada 2019 r. Dodatkowa komunikacja w Gdańsku i Gdyni będzie kursować również 3 listopada.

 

Gdańsk

Zmiany w obsłudze komunikacyjnej w okolicy Cmentarza Łostowickiego i Cmentarza Srebrzysko zostaną wprowadzone 1 listopada. Tak jak w ubiegłych latach zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe 610 łączące Cmentarz Łostowicki z dworcem we Wrzeszczu (linia 610) i Dworcem Głównym (linia 695). Kursować będą też dodatkowe linie tramwajowe do pętli Łostowice-Świętokrzyska. Na ulicy Żołnierzy Wyklętych wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu oraz specjalny dwukierunkowy buspas autobusów komunikacji miejskiej. Utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej w ciągu ulicy Łostowickiej.  Wjazd na „dolny parking" przy Cmentarzu Łostowickim będzie możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o organizacji ruchu na stronie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, a o układzie linii komunikacyjnych na stronie ZTM Gdańsk

 

 

Gdynia

Jak co roku jednokierunkowa będzie ulica Witomińska. Zmiana zostanie już w czwartek 31 października. Parking przy bramie cmentarza będzie dostępny tylko i wyłączne dla osób niepełnosprawnych. Do Cmentarza Witomińskiego pojadą autobusy linii 390. Pojazdy będą kursować przez cały dzień, do godziny 21. 00 nawet co minutę. Odwiedzający Cmentarz Komunalny w Kossakowie również muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu. Ulica Rzemieślnicza będzie jednokierunkowa Dojazd do cmentarza ułatwią linie autobusowe 105 i 305. Będą one kursować co około 10 minut.   

Więcej informacji oraz informacji komunikacyjnych na stronie gdynia.pl

 

 

Kościerzyna

Zmiany w Kościerzynie zostaną wprowadzone 31 października. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Dworcowej oraz na ulicach: Kaplicznej, Markubowo, Skarszewskiej. Komunikacja miejska, tak jak w pozostałe dni będzie bezpłatna.

 

 

Nowy Dwór Gdański

Na cmentarz w Nowym Dworze Gdańskim najłatwiej dojechać pociągiem. Jak co roku zostaną uruchomione kursy wąskotorówki pomiędzy tymczasowym przystankiem Cyganka-Przejazd, a główną stacją ŻKD i cmentarzem. Łacznie uruchomionych zostanie 16 pociągów, dwa składy pojadą w wydłużonej relacji aż do Sztutowa. Będą kursować 1 i 2 listopada.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na stronie Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

 

Sopot

W Sopocie zmiany w rejonie ulicy Malczewskiego zostaną wprowadzone od czwartku, 31 października. Zmiany obowiązywać będą do wieczora w niedzielę, 3 listopada. Jak co roku ulica Malczewskiego będzie jednokierunkowa, w kierunku Gdyni. Kierowcy jadący z Gdyni w kierunku Sopotu będą musieli skorzystać z objazdu ulicą Kolberga i Obodrzyców. 1 i 2 listopada autobusy linii 187 pojadą częściej, bo nawet co 10-15 minut.

Schemat organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego na stronie sopot.pl

 

Słupsk

Na dwa słupskie cmentarze (Nowy i Stary) najlepiej dojechać komunikacją miejską, która 1 listopada będzie bezpłatna. Uruchomione zostaną trzy linie specjalne, 61, 62 i 63, które dowiozą pasażerów z różnych dzielnic bezpośrednio do cmentarzy. Autobusy będą kursować co około 5 minut. W rejonie Nowego Cmentarza zamknięta będzie ulica Zachodnia, a na ulicy 3-go Maja wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Z kolei przy cmentarzu Starym zamknięta będą ulice Rabina dr Maxa Josepha, Kaszubska, Obrońców Wybrzeża oraz prof. Lotha.

Dodatkowe informacje na stronie Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

 

 

Starogard Gdański

W stolicy Kociewia na ulice wyjadą dodatkowe autobusy. 1 listopada uruchomione zostaną trzy linie (C1, C2 i C3) do Cmentarza Łapiszewo. Będą kursować co godzinę w czwartek 31 października, co 10minut w piątek oraz co 20 minut w sobotę, 2 listopada. Obowiązywać w nich będzie standardowa taryfa biletowa.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie Starogardu Gdańskiego.

 

 

 

 

view szablon artykułu