Aktualności

Jak fotografia kształtuje świat? Dowiesz się podczas wystawy prac Sereny Vittorini [WERNISAŻ]

Klisze fotograficzne
Fot. materiały prasowe organizatora

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na wystawę prac Sereny Vittorini. Wernisaż „Kasety, które oglądasz, gdy jesteś sam" odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w sobotę, 19 maja 2018 r.

 

Wystawa jest realizowana w ramach rezydencji artystycznej.

 

O wystawie

W projekcie mieszają się pojęcia miejsca, granicy i tożsamości, a ich kształt podlega nieustannej przemianie w zależności od towarzyszących im sytuacji. Artystka postanowiła wykorzystać różne języki fotograficzne, by w ten sposób stworzyć ogniwo łączące przeszłość z teraźniejszością, a także ludzi z ich środowiskiem.

Dzięki wiedzy o przestrzeni i granicach można wejść w relację z zewnętrzną rzeczywistością i innymi ludźmi, co umożliwi nam zbudowanie własnej tożsamości. Pojęcia te nie są niezmienne, lecz mają płynny i elastyczny charakter, który dopasowuje się do zmian w rzeczywistości, w której są zanurzone w różnych okresach czasu. Ciągle ewoluują, aby nadążyć za nieuchronnymi zmianami. Wszystko, co otacza ludzi, od najmniejszej do największej rzeczy, wpływa na ich postrzeganie świata i samych siebie.

 

O artystce

Serena Vittorini urodziła się i mieszka w L'Aquila. Od dziecka interesuje się fotografią, choć dopiero po ukończeniu wydziału psychologii zdecydowała się rozpocząć studia w Instytucie Fotografii ISFCI we Włoszech. Wtedy też podjęła pracę niezależnego fotografa, przyjmując zlecenia głównie z zakresu portretu i martwej natury. Jej życie jest ściśle związane z karierą artystyczną. Opanowanie różnych technik, m.in. luminografii, pozwala artystce tworzyć autorskie projekty, pokazywane podczas wystaw grupowych i indywidualnych. Jest baczną obserwatorką życia codziennego, wykorzystuje fotografię jako narzędzie pozwalające jej wyrazić własne myśli oraz przedstawić twarze mijanych codziennie osób. Artystka w pracach często prezentuje osoby wyjęte z kontekstu społecznego, podkreślając w ten sposób ich charakterystyczne cechy, nierzadko uciekając się przy tym do konwencji groteski.


Serena Vittorini – Kasety, które oglądasz, gdy jesteś sam

  • 19 maja 2018 r., sobota, godz. 19.00 – wernisaż
  • wystawę można oglądać do 30 maja 2018 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej w Ustce 
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Mała sala, I piętro
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

 

Serena Vittorini – Kasety, które oglądasz, gdy jesteś sam_plakat

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości