Aktualności

Jak brzmią dzwięki fortepianu wyodrębnione za pomocą elektroniki? Wyjątkowy koncert Laurenza Gemmera w Ustce

Kolaż zdjęć
Fot. Krzysztof Tomasik

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na muzyczny performance Laurenza Gemmera, który odbędzie się Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 25 września 2019 r. Wstęp jest wolny.

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach rezydencji artystycznej.

 

Muzyka inna niż wszystkie

Laurenz Gemmer przygotował solowy występ, w którym wykorzystuje niecodzienne połączenie dźwięków półakustycznego fortepianu Yamaha CP70 i melodyki Hammonda oraz oprogramowanie komputerowe. Akustyczne brzmienie fortepianu CP70 (a także CP70 preparowanego na wzór Johna Cage'a) oraz melodyki zostaje przez artystę przetwarzane, rozbudowywane lub wyodrębniane za pomocą elektroniki.

 

O artyście

Laurenza Gemmera interesuje przede wszystkim tworzenie improwizacji fortepianowych. Wypracował własny, unikalny styl gry, charakteryzujący się przekraczaniem granic stylistycznych i ciągłym dążeniem do osiągnięcia autentyczności brzmienia. Muzyczne wykształcenie Gemmera w zakresie nowej muzyki, jazzu i muzyki poważnej prowadzi do napięć, z których rodzi się jego niezwykła ekspresja artystyczna. Gemmer występuje z wieloma zespołami muzycznymi, które dążą do osiągnięcia wyjątkowej ekspresji muzycznej poprzez zastosowanie nietypowej barwy dźwięków i skrojonej na miarę kompozycji oraz pozostawienia miejsca na improwizację, a wszystko to na styku różnych gatunków muzycznych. Gemmer jest wykładowcą w kolegium muzycznym we Fryburgu oraz w Kolonii.

 

Muzyczny performance Laurenza Gemmera

  • 25 września 2019 r., środa, godz. 17.45
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

view szablon artykułu