Aktualności

Energia z własnej farmy solarnej

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/kalinovsky

Firma Jabil Circuit Poland, właściciel fabryki w Kwidzynie produkującej m.in. panele solarne, otwiera farmę solarną. Firma to dostawca usług produkcyjnych urządzeń elektronicznych oraz ekologicznych źródeł energii, obecny w 23 krajach. W Polsce skupia się na produkcji paneli solarnych, mierników i modułów energii elektrycznej oraz gazu, wskaźników zużycia energii elektrycznej, kontrolerów oświetlenia LED itp. Polska fabryka to w Europie największy zakład produkcyjny o rocznej mocy produkcyjnej 1 GW.

Farma solarna o mocy 40 kW, wybudowana przy fabryce w Kwidzynie ma służyć produkcji zielonej energii dla Jabil, jak również być centrum edukacji i rozwoju technologicznego. Farma posiada „Zielony Certyfikat" (Certyfikat Energii Odnawialnej). Zostało zainstalowanych na niej 160 modułów o średniej mocy 250 W. Dzięki wyprodukowanej tu energii, Jabil w Kwidzynie zredukuje emisję dwutlenku węgla o 17,2 ton rocznie.

 

- Panele fotowoltaiczne, które wykorzystaliśmy w elektrowni solarnej, pochodzą z naszych linii produkcyjnych - mówi Krzysztof Mioduszewski, prezes Jabil Circuit Poland. - Mają gwarancję działania przez 20 lat. Spełniają wszystkie wymogi techniczne oraz wydajności. Uważamy, że skoro jesteśmy producentami paneli solarnych, to powinniśmy zużywać energię z zielonych źródeł.

 

Do tej pory w fabryce wyprodukowano 7,5 mln paneli, głównie na rynek europejski. Oprócz tego, firma ma w portfolio 200 produktów z zakresu mierników i modułów energii elektrycznej oraz gazu (ponad 30 mln sprzedanych sztuk).

 

view szablon artykułu