Aktualności

IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

$image_alt

W Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, 29 maja, odbyło się zorganizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza, IX Pomorskie Forum Przedsiębiorczości. Otworzył je uroczyście marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Strategia. Planowanie strategiczne oraz nowe trendy w budowaniu strategii firm to główne wątki prezentowane w ramach sesji plenarnej otwierającej forum. W drugiej części o charakterze warsztatowym odbywały się równolegle cztery bloki tematyczne: „Finanse Firm", „Zmiana", „HR" oraz „Ja jako Przedsiębiorca". 

Podczas Forum zaprezentowane były również możliwości pozyskania funduszy europejskich w latach 2014-2020 na rozwój firmy oraz na zakładanie działalności gospodarczej. W trakcie wydarzenia swoją ofertę prezentowały również pomorskie Instytucje Otoczenia Biznesu. 

Realizowane od 2006 roku Pomorskie Fora Przedsiębiorczości są okazją do spotkań z przedstawicielami pomorskich instytucji otoczenia biznesu, a także udziału w licznych seminariach i warsztatach przygotowanych w odpowiedzi na zainteresowania i potrzeby zarówno działających, jak i przyszłych przedsiębiorców. Dzięki nim można nie tylko zdobyć podstawową wiedzę formalno-prawną z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, lecz również nabyć praktyczne umiejętności przydatne w biznesie – budowanie strategii komunikacji czy możliwości pozyskania kapitału na rozwój. W dotychczasowych ośmiu edycjach Forum wzięło udział ponad 2 tys. osób. W tegorocznej edycji forum wzięło udział ponad 500 uczestników. 

 

view szablon artykułu