Aktualności

IV Venture Day – święto innowacji w Gdańsku

Prelegent podczas konferencji
Fot. Depositphotos/kasto

W Gdańsku w dniach 17-18 listopada 2016 r. odbędzie się czwarta edycja Venture Day. To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu stworzenie unikalnej przestrzeni do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniem oraz budowania relacji pomiędzy ludźmi związanymi z innowacjami.

 

Venture Day to możliwość spotkania z przedstawicielami funduszy VC, CVC i private equity, pracownikami działów i ośrodków badawczo-rozwojowych, przedsiębiorcami, naukowcami, start-upowcami oraz przedstawicielami korporacji. W tym roku konferencja Venture Day ma dwie odsłony – 17 i 18 listopada w Gdańsku, a 30 listopada 2016 r. – w Warszawie.

W programie edycji gdańskiej zaplanowano następujące wydarzenia:

  • VIP Dinner – wieczorne spotkanie będące doskonałą okazją ku temu, by w nieco mniej formalnej atmosferze móc porozmawiać o biznesie, spotkać starych znajomych i nawiązać nowe kontakty,
  • prelekcje dotyczące zagadnień związanych z komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań, transferem technologii do biznesu oraz wsparciem rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach,
  • indywidualne spotkania pomysłodawców z inwestorami zorganizowane w formule Speed Dating,
  • networking dający możliwość swobodnej rozmowy, dyskusji i nawiązywania nowych kontaktów.

Kluczowym elementem Venture Day są indywidualne spotkania pomysłodawców z inwestorami oraz szefami działów R&D poszukującymi ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. W dialogach biorą udział pomysłodawcy, których projekty zgłoszone na konferencję spotkały się z zainteresowaniem inwestorów. Indywidualne briefingi odbywają się w przyjaznej, nieformalnej atmosferze i mają charakter swobodnej rozmowy przy kawie. Ich celem jest nawiązanie kontaktu i ocena możliwości rozpoczęcia współpracy. Wszystkie dyskusje w ramach Speed Datingu trwają nie dłużej niż 20 minut i odbywają się według harmonogramu.
 

Venture Day 2016

  • 17-18 listopada 2016 r., czwartek-piątek
  • Olivia Business Centre
  • aleja Grunwaldzka 472, Gdańsk


Zobacz:

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk

  • Wnioskodawca: Pomorski Klaster ICT – Interizon
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Rozwoju Gospodarczego, tel. 58 32 68 300

 

view szablon artykułu