Aktualności

IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

Liv Sansoz
Liv Sansoz. Fot. mat. prasowe E(x)plorary Kongres na Facebooku

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.

 

Coraz więcej ludzi uprawia sport. Jeżdżą na rowerze, hulajnodze, deskorolce. Biegają, tańczą zumbę, uprawiają nordic walking. Dla profesjonalnych sportowców sport to sposób na życie, a oni sami to ikony wyznaczające najświeższe trendy. Sport znalazł się nawet w najnowszej piramidzie żywienia, jako najważniejszy element codziennej diety zdrowego człowieka.

Struktura Kongresu E(x)plory jest trójpoziomowa:

  • młodzi innowatorzy – Jak swoimi pomysłami zmieniam codzienność?
  • start-upowcy – Jak moja firma wpływa na życie człowieka?
  • przedsiębiorcy i inwestorzy – Jakie innowacje są nam dzisiaj potrzebne? W co inwestować, aby nasza codzienność zmieniała się na lepsze?

Uczestnicy wezmą udział w dyskusji na temat komercjalizacji projektów z branży sportowej. Przedstawiciele krajów wyszehradzkich zaprezentują swoje doświadczenia w tym zakresie. Panel „Akceleracja. Rozwój i wspieranie projektów branży sportowej w krajach wyszehradzkich" odbędzie się 6 października w godz. 14.15-15.15. Wezmą w nim udział m.in. Piotr Pietrzak, członek Zarządu Fundacji Start-up Hub Poland, Martin Donval z Nanodesign ze Słowacji oraz Mateusz Nowak, ekspert ds. innowacji PWC.

IV Kongres to również przestrzeń dla prezentacji najnowszych trendów na rynku akcesoriów sportowych. Swoje innowacyjne rozwiązania zaprezentują: Igor Pielas, właściciel marki Asante Bamboo Bikes, Przemek Skrzypek, dyrektor artystyczny LYOFood, Dominik Stępniak i Adam Warski z Fellowskateboards.

Wśród prelegentów są również: Liv Sansoz, Michał Listkiewicz, Gabor Mandi, Wearnotch, Janos Podonyj, String Bike i wielu innych.
 

IV Kongres E(x)plory „Innowacje w sporcie"

  • 5-6 października 2016 r., środa-czwartek
  • Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
  • al. Zwycięstwa 96 w Gdyni
  • Bezpłatna rejestracja na stronie: Kongres E(x)plory

Więcej: Kongres E(x)plory  

view szablon artykułu