Aktualności

Inwestor z Finlandii stworzy 300 miejsc pracy w Lęborku

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 22 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, marszałek województwa Mieczysław Struk, przedstawił nowego inwestora, który wkrótce rozpocznie swoją działalność na Pomorzu.

W konferencji, w której wzięli udział również m.in. wicemarszałek Wiesław Byczkowski, burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza SA, koordynatora inicjatywy Invest in Pomerania, Asko Nevala, prezes zarządu Alteams Group zaprezentował działalność firmy i jej plany związane z inwestycją w Lęborku.

Alteams Group to światowy lider w dziedzinie produkcji aluminiowych komponentów dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego. Firma jest jednym z największych w Europie producentów w zakresie odlewnictwa metali lekkich. Inwestor zamierza w Lęborku produkować gotowe do montażu komponenty aluminiowe wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń. 

– Bardzo się cieszę, że kolejny duży podmiot zdecydował się na inwestycję właśnie w województwie pomorskim. – mówił podczas konferencji marszałek Mieczysław Struk. – Inwestycja jest bowiem wielką szansą dla Lęborka i całego Pomorza w kontekście lokalnego rynku pracy, który powinien zostać mocno zaktywizowany.

Będzie to największy projekt inwestycyjny w sektorze produkcyjnym na Pomorzu w okresie ostatnich czterech lat. Koszt inwestycji wyniesie około 15 milionów euro. Powstanie 200-300 nowych miejsc pracy. Fabryka rozpocznie pracę w 2013 roku.

Sławomir Lewandowski 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka