Aktualności

Intitek zatrudni inżynierów

$image_alt
Fot. Invest in Pomerania

Intitek, międzynarodowa firma specjalizująca się w outsourcingowych rozwiązaniach w zakresie usług inżynieryjnych rozwija biuro projektowe R&D w Gdańsku. Intitek realizuje inwestycję polegającą na organizacji w jego biurach w Gdańsku Centrum Usług, w ramach którego świadczy usługi inżynieryjne: projektowe oraz R&D w zakresie kompetencji IT oraz inżynierii przemysłowej.

Intitek, międzynarodowa firma specjalizująca się w outsourcingowych rozwiązaniach w zakresie usług inżynieryjnych, rozwija biuro projektowe R&D w Gdańsku. Intitek realizuje inwestycję polegającą na organizacji w jego biurach w Gdańsku centrum usług, w ramach którego świadczy usługi inżynieryjne: projektowe i R&D w zakresie kompetencji IT oraz inżynierii przemysłowej.

Gdański oddział Intitek Polska oferuje m.in. wsparcie w zakresie projektowania maszyn i linii technologicznych, jak i tworzenia dokumentacji 2D oraz 3D dla klientów lokalnych oraz zagranicznych. Działa również w zakresie automatyki i elektryki przemysłowej, jak i wsparcia w zakresie informatyki przemysłowej i elektroniki. Zespół inżynierów, doświadczonych w realizacjach międzynarodowych, gotowy jest do wykonywania wymagających projektów w językach francuskim, angielskim, niemieckim oraz polskim. Obecnie firma dynamicznie rozbudowuje zespół inżynierów w celu sprostania wymaganiom większych i bardziej wymagających projektów. Jednym z projektów, nad którym aktualnie pracuje centrum w Gdańsku, jest zaprojektowanie oprzyrządowania linii montażowej najnowszego modelu skrzyni biegów dla jednego z większych producentów samochodów na świecie.

Wybraliśmy Trójmiasto, ponieważ chcemy być obecni w regionie znakomicie rozwiniętym przemysłowo, gdzie obserwujemy ciągły przypływ inwestycji i  bardzo dynamiczny rozwój sektorów BPO oraz ICT. Doceniliśmy również bardzo wysoki poziom edukacji technicznej oraz fakt, iż Trójmiasto jest pełne pozytywnej energii udzielającej się zarówno pracodawcom, jak i pracownikom mówi Reynald Viciana, dyrektor  handlowy Grupy Intitek.

Fot. Invest in Pomerania Szukamy zarówno młodych inżynierów, jak i doświadczonych specjalistów wielu branż. Do naszych działań w zakresie inżynierii przemysłowej rekrutujemy m.in. inżynierów mechaników, automatyków i elektryków. Ponadto, do projektów IT poszukujemy m.in. developerów oprogramowania oraz inżynierów ds. testów i walidacji oprogramowania – dodaje Tomasz Ławiński, dyrektor regionu Gdańsk Intitek Polska.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Intitek to firma o ugruntowanej pozycji na rynku francuskim i bardzo szerokim zakresie świadczonych usług. Jej wejście na pomorski rynek zaowocuje wieloma ciekawymi ofertami pracy dla naszych inżynierów. Szeroki zakres technologiczny i różnorodność projektów czyni z Intitek wartościowy element pomorskiej gospodarki. Partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania będą aktywnie wspierać rozwój spółki w naszym regionie – zapewnia Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

– Cieszę się bardzo, że firma Intitek zdecydowała się ulokować swoją inwestycję w Gdańsku. Bardzo zależy mi na projektach takich, jak centrum usług Intitek Polska, które są innowacyjne oraz mają szerokie spektrum działalności w obszarze wysokich technologii. Inwestycja Intitek jest dowodem na to, że Gdańsk oraz cały region posiadają kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach, innowacje oraz nowoczesne technologie, by firma tej klasy mogła rozwijać się właśnie u nas – dodaje Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

Intitek to francuska firma specjalizująca się w outsourcingowych rozwiązaniach w zakresie usług inżynieryjnych, która zatrudnia w Europie ponad 500 pracowników w blisko 20 oddziałach. Firma świadczy usługi między innymi dla klientów z sektorów: motoryzacyjnego, lotniczego, kolejowego, maszynowego i okrętowego.. Więcej informacji na www.intitek.pl
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie One-Stop-Shop. Więcej informacji na www.investinpomerania.pl

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka