Aktualności

Inicjatywy Obywatelskie dla Środowiska

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/alexkalina

Klub Nowodworski ogłasza nabór zgłoszeń na lokalne inicjatywy obywatelskie dla środowiska do zrealizowania w latach 2015-2017. Formularze można przesyłać do 5 stycznia 2015 r.

Na podstawie minimum 20 wybranych inicjatyw zostanie sporządzony przez Klub Nowodworski zbiorczy wniosek do programu Edukacja Ekologiczna Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warunkiem realizacji inicjatyw będzie otrzymanie dotacji z NFOŚiW. Wówczas realizacja inicjatyw będzie odbywać się za pośrednictwem Klubu Nowodworskiego przy współpracy z autorem inicjatywy. W przypadku nie otrzymania dotacji – za zgodą autora inicjatywy – pomysł zostanie zakwalifikowany do kolejnych naborów.

Za lokalne ekologiczne inicjatywy obywatelskie uznaje się inicjatywy mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez:

  • angażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju,
  • rozwiązywanie lokalnych problemów związanych z ochroną środowiska,
  • w tym tworzenie i wspieranie lokalnych partnerstw,
  • uruchamianie mechanizmów służących trwałej ochronie środowiska naturalnego.
  • usprawnianie zarządzania obywatelskimi działaniami proekologicznymi na poziomie lokalnym.

Zasięg terytorialny projektu obejmuje region Żuław Delty Wisły, w tym następujące miasta i gminy żuławskie: Nowy Dwór Gdański, Stegna, Ostaszewo, Sztutowo, Krynica Morska, Nowy Staw, Malbork, Miłoradz, Elbląg, Markusy, Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Gronowo Elbląskie, Suchy Dąb.

Termin składania zgłoszeń

Wypełniony formularz zgłoszenia należy przesłać elektroniczne do 5 stycznia 2015 r. na adres: inicjatywy@klubnowodworski.pl oraz dostarczyć w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami do 9 stycznia 2015 r. do biura Klubu Nowodworskiego w Żuławskim Parku Historycznym:

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański

Biuro czynne jest od wtorku do piątku, w godz. 11.00-15.00. 

O zachowaniu terminu decyduje data wpływu.

Wybór lokalnych inicjatyw

Spośród złożonych wniosków komisja powołana przez Zarząd Klubu Nowodworskiego wyłoni co najmniej 20 inicjatyw, na bazie których zostanie sporządzony wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Do 20 stycznia 2015 r. zostaną podpisane wstępne umowy o współpracy.

Kontakt w sprawie naboru wniosków:
Marek Opitz, biuro@klubnowodworski.pl, tel. 503 005 625
 

Informacje o naborze i formularz wniosku do pobrania na stronie www.klubnowodworski.pl oraz www.tuga.info.pl. Informacje o konkursie na: www.nfosigw.gov.pl

Do pobrania:

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Aktualności

Opłaty środowiskowe i statystyka