Aktualności

infoShare 2015 w Gdańsku

$image_alt
Adam Bień, fot. mat. prasowe iS

Ponad 3,5 tysiąca uczestników i 80 prelegentów z całego świata, networking na bursztynowym stadionie, specjalna strefa dla startu-pów i inwestorów, wydarzenia kulturalne i plenerowe. To już 9. edycja infoShare, jednej z największych konferencji Tech & New Media w Europie. Spotkanie odbędzie się 11 i 12 czerwca 2015 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Od pierwszej edycji w roku 2007, infoShare rozwinęło się do imponujących rozmiarów. Konsekwentnie poszerzamy spektrum merytoryczne konferencji, zwiększając jednocześnie jej zasięg. W kreatywnej przestrzeni Gdańska spotkają się ponownie przedsiębiorczy twórczy specjaliści oraz CEO nie tylko z Polski, ale i całej Europy – mówi Grzegorz Borowski, jeden z organizatorów.

W celu zapewnienia inicjatywie rozwoju, a uczestnikom najlepszego dostępu do konferencyjnej oferty, wprowadzano nowe zasady uczestnictwa. Podstawowy udział w infoShare pozostaje bezpłatny, jednak organizatorzy przygotowali także wiele zróżnicowanych biletów uprawniających do wzięcia udziału w dodatkowych aktywnościach, głównie związanych z networkingiem. Bogata oferta jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby uczestników. Profity wynikające z niektórych wybranych opcji będzie można wykorzystywać także po zakończeniu konferencji. 

Podczas tegorocznej edycji infoShare można wziąć udział nie tylko w wykładach, ale także warsztatach oraz panelach dyskusyjnych związanych z tematyką: software development (frontend oraz backend), UX design, digital marketing, entrepreneurship itp. Obowiązuje podział na Main i Tech Stage, Start-up Stage oraz Workshop. InfoShare 2015 to ponownie przede wszystkim merytoryka, networking, idee, twórcy oraz międzynarodowe sukcesy.

Wprowadzona w ubiegłym roku Start-up Zone, organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, ma swoją kontynuację także podczas tegorocznej edycji. Start-upy biorące udział w Start-up Zone, mogą zaprezentować swój pomysł i zainteresować nim inwestorów na kilka sposobów. Jednym z nich jest udział w Start-up Expo – przestrzeni gromadzącej najbardziej innowacyjne projekty z całego świata. Start-up Zone to także szansa na występ na start-upowej scenie (Start-up Stage) oraz walkę o tytuł najlepszego start-upu – Start-up Contest.

Starterowy Start-up Zone to miejsce w całości dedykowane ciekawym pomysłom oraz firmom i inwestorom, którym zależy na wsparciu dobrze rokujących projektów. Głównym elementem strefy jest Start-up Contest, do udziału w którym zapraszamy start-upy z całego świata znajdujące się na wczesnym etapie realizacji projektu, ale posiadające już co najmniej wersję demo swojego produktu. Interesują nas zarówno polskie, jak i zagraniczne pomysły; celujące w obszar IT i nowych technologii, a także ciekawe projekty ambitnych naukowców marzących o ich komercjalizacji. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowaliśmy sporo atrakcji. Dodatkowo, jednego z polskich finalistów Start-up Zone czeka w tym roku specjalna nagroda. Wybierzemy start-up, który – jako reprezentant naszego kraju – pojedzie do Kopenhagi na międzynarodowe finały Creative Business Cup. To będzie wyjątkowe wydarzenie – mówi Agnieszka Meller, menedżer z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

infoShare 2015
11 i 12 czerwca 2015 r., czwartek , piątek
Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze AmberExpo
ul. Żaglowa 11
Gdańsk

Zobacz:

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk

  • Wnioskodawca: Gdańsk Park Naukowo-Technologiczny
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Turystyki i Promocji, tel. 58 32 68 350

Opr. BMG

view szablon artykułu