Aktualności

In Out Festival – konkurs

$image_alt
Fot. mat. prasowe IOF

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny zapraszają do wzięcia udziału konkursie organizowanym w ramach 9. edycji In Out Festiwal (animacje, dokumenty, etiudy filmowe, eksperymenty, wideo). To część festiwalu, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Gdańsku-Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 marca.

Konkurs jest dwuetapowy, a jury I etapu do 10 kwietnia 2015 r. wybierze 25 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu. Tym samym prace zostaną pokazane podczas przeglądów w CSW Łaźnia w Gdańsku.

Artyści zakwalifikowani do II etapu zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska. Jurorami, którzy zdecydują o przyznaniu nagród ufundowanych przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i Narodowy Instytut Audiowizualny, są Mikołaj Trzaska, Wojciech Bąkowski i Frieder Schlaich.

Nagrody:

  • I nagroda – 8 tysięcy zł, ufundowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny
  • II nagroda – 4 tysiące złotych, ufundowana przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysław Struka

Oprócz nagród, przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe. Najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w Ninatece na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz znajdą się na płycie DVD.

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych. Czas trwania: powyżej 1 minuty, maksymalnie do 20 minut. Praca powinna być nie starsza niż 3 lata.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z czytelnie wypełnionymi załącznikami upływa 31 marca 2015 r. 

Więcej:

 

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności