Aktualności

III Pomorski Piknik Seniora

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/PicterArt

Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, 13 czerwca 2015 r. odbędzie się Trzecim Pomorski Piknik Seniora. Celem wydarzenia jest edukacja obywatelska oraz podniesienie dostępności do informacji o prawach osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem praw do życia, samostanowienia, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia. Będzie też można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Podczas spotkania będzie można sprawdzić m.in. poziom cukru, poziom tkanki tłuszczowej zmierzyć ciśnienie, zasięgnąć bezpłatnych specjalistycznych porad prawnych, medycznych, notarialnych, zakresu bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa  w domu – wystrzeganie się wyłudzeń na tzw. metodę na wnuczka, na ulicy – odszkodowania w wypadkach komunikacyjnych i innych i wiele innych atrakcji.

Piknik to jednak nie tylko okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi, wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy na tematy ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia seniorów, to również świetna zabawa dla całych rodzin.
 
Tegoroczna edycja będzie miała charakter międzypokoleniowy, w równym stopniu angażujący seniorów, jak i ich rodziny. W programie zaplanowano pokazy artystyczne, muzyczne, zajęcia sportowe i plastyczne dla dziadków i wnuczków, m.in. wspólne gry planszowe, degustacje kulinarne, warsztaty budowania latawca, warsztaty plastyczno-rękodzielnicze z „wikliny papierowej", szydełkowanie, naukę robienia bransoletek kartek okolicznościowych i odlewów gipsowych.

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

III Pomorski Piknik Seniora
13 czerwca 20015 r., sobota, godz. 10.00-15.00
Park Nadmorskim im. Ronalda Reagana, wejście D od ul. Dąbrowszczaków przy Krainie Zabaw
Gdańsk

Opr. BMG

view szablon artykułu