Aktualności

II Pomorskie Forum Rolnicze

$image_alt
Fot. Archiwum UMWP

Działalność na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz nowe możliwości finansowania w ramach PROW na lata 2014-2020 na Pomorzu, to główne tematy II Pomorskiego Forum Rolniczego.

 

Bieżące działania samorządu województwa pomorskiego w tym zakresie przedstawił członek zarządu Czesław Elzanowski. Konferencja odbyła się w Wejherowskim Centrum Kultury. 

To już druga edycja forum, która została zainicjowana w związku z dużym zainteresowaniem uczestników podczas pierwszej konferencji. Jego celem jest kontynuowanie debaty poświęconej rolnictwu i obszarom wiejskim województwa pomorskiego. W trakcie wydarzenia przedstawione zostały zadania realizowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz podsumowano działalność 20 lat pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uczestnicy porozmawiali także na temat wyzwań, jakie stoją przed rolnictwem w działaniach Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz o efektach wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej przez ARiMR. Podczas spotkania Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke mówił na temat nowych możliwości finansowania działalności rolniczej w ramach PROW 2014 – 2020. 

Forum stwarza okazję do wymiany doświadczeń oraz dialogu pomorskich rolników, przedstawicieli instytucji rolniczych i partnerów rynku pracy działających na rzecz obszarów wiejskich. Dzięki debacie możliwe jest wypracowanie wniosków i rekomendacji w zakresie dalszego rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich na Pomorzu. 

Organizatorami spotkania są Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Magdalena Ledwoń

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka