Aktualności

II Polski Kongres Energii Odnawialnej w Gdańsku

$image_alt

– Gminy takie jak Kobylnica w woj. pomorskim to najlepszy przykład mądrej polityki samorządu, która w zrównoważony sposób rozwija OZE w tym energetykę wiatrowa, z korzyścią dla społeczności lokalnej – przekonuje wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dr Arkadiusz Sekściński. O energetyce wiatrowej oraz rozwoju OZE i efektywności energetycznej dyskutować będą eksperci i politycy już 8 września 2014 r. podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Po sukcesie pierwszej edycji PKEO: 10 konferencji i 1500 uczestników, w tym ok. 100 ekspertów, 60 debat i paneli dyskusyjnych o wszystkich aspektach rozwoju energii odnawialnej w Polsce oraz ponad 400 artykułów i informacji o konferencji w mediach ogólnopolskich i branżowych, druga edycja już 8 września 2014 r. O wpływie OZE i efektywności energetycznej na gospodarkę, morskich i lądowych farmach wiatrowych oraz doświadczeniach polsko-niemieckich w rozwoju niskoemisyjnej gospodarki dyskutować będą m.in. były premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Województwo pomorskie jest w szczególny sposób predystynowane do rozwoju energetyki wiatrowej – nie tylko na lądzie, ale również tej na morzu. – Morska energetyka wiatrowa może stać się kołem zamachowym dla firm z regionu, w tym dla stoczni, które już dziś produkują komponenty dla branży offshore, ale na razie na potrzeby projektów powstających na Morzu Północnym czy niemieckiej części Morza Bałtyckiego – podkreśla wiceprezes PSEW.
 
W zbliżającym się wydarzeniu w Gdańsku obecność zapowiedzieli goście specjalni: prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy i poseł na Sejm RP Waldemar Pawlak, poseł na Sejm RP i były wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, zastępca prezydent Gdańska Andrzej Bojanowski, wiceprezes Związku Gmin Pomorskich Krzysztof Trawicki, wójt gminy Kobylnica i prezes Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej Leszek Kuliński, główny specjalista w Departamencie Energii Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki Sebastian Stępnicki oraz prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej Mariusz Witoński.
Polski Kongres Energii Odnawialnej jest jedynym w Polsce wydarzeniem poświęconym zielonej energii o charakterze regionalnym i cyklicznym. Kongres ma na celu przedstawienie najnowszych prognoz i informacji gospodarczych, a także regulacji prawnych dotyczących sektora energii odnawialnej. Podczas konferencji Ministerstwo Gospodarki przedstawi aktualny stan prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii.
 
Organizatorem kongresu jest firma Zielona Strona Mocy, współorganizatorami wydawca dziennika „Rzeczpospolita", magazynu „Ekologia i Rynek", natomiast partnerem strategicznym Fundacja Polski Kongres Gospodarczy, Fundacja Wspólnego Rozwoju oraz Pracodawcy RP. II edycja Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w 2014 r. odbędzie się również w Opolu i Poznaniu.
 

Polski Kongres Energii Odnawialnej w Gdańsku, II edycja
8 września 2014 r., poniedziałek, godz. 10.00-15.30
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
ul. Trzy Lipy 3
Gdańsk 
 
Zobacz:
 

 

Więcej:

 

 

Opr. BMG

 
view szablon artykułu