Aktualności

II Konwent Marszałków w Wielkopolsce

$image_alt
Fot. UMWW w Poznaniu

Zakończył się II Konwent Marszałków Województw RP w Poznaniu, którego tematem były m.in. wyzwania związane z cyfryzacją, pomoc przedsiębiorstwom czy problemy pielęgniarek. Udział w wydarzeniu wzięła członek Zarządu Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń, która odebrała wyróżnienie dla Pomorza w zakresie „Efektywnej gospodarki finansowej".

W pierwszym dniu obrad tematem przewodnim spotkania  były wyzwania związane z cyfryzacją, które stoją przed samorządami województw. Przedstawiony został również program Centrów Arbitrażu i Mediacji, jako sposobu alternatywnego rozstrzygania sporów gospodarczych. Tematem drugiego dnia konwentu była cyfryzacja służby zdrowia i problemy grupy zawodowej pielęgniarek i położnych. Podczas spotkania zaprezentowano Instrument Szybkiego Reagowania, dedykowany przedsiębiorstwom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jego celem jest podejmowanie działań prewencyjnych, prognozowanie zagrożeń i łagodzących skutki restrukturyzacji. Uczestnicy rozmawiali również o świadczeniach zdrowotnych realizowanych przez pielęgniarki i położne.

Jest rzeczą istotną, by usługi tej grupy zawodowej były realizowane na właściwym poziomie. Kluczem do zabezpieczenia dobrej przyszłości dla tego zawodu jest jego właściwe umiejscowienie w systemie, a co za tym idzie optymalne obciążenie pracą i dobre jej opłacanie. To jednak zadanie dla NFZ – mówił gospodarz spotkania i przewodniczący konwentu, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Hanna Zych Cisoń, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz partner PwC w Polsce Mariusz Ignatowicz / Fot. UMWW w Poznaniu

Przedstawiciele firmy PwC zaprezentowali raport „Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia 2015". Województwo pomorskie otrzymało wyróżnienie w zakresie „Efektywnej gospodarki finansowej", ponadto uhonorowano także Wielkopolskę i Śląsk. Wyróżnienia w kategorii „Poprawa stanu zdrowia" otrzymały województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. „Jakość konsumencka opieki zdrowotnej" uznana została za najlepszą w województwach: zachodniopomorskim, podlaskim i lubelskim.

 

ML
Fot. UMWW w Poznaniu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka