Aktualności

Historia i tradycja na Jarmarku św. Dominika

$image_alt
Fot. UMWP

Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym od 3 do 9 sierpnia goszczą instytucje kultury z całego regionu i zapraszają wszystkich mieszkańców oraz turystów do poznania bliżej swojej pracy.

Spotkanie z historią wcale nie musi być nudne! Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy we wtorek, 4 sierpnia,  odwiedzili stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym. „Młody Indiana Jones", czyli rodzinna gra terenowa przygotowana przez gdańskie Muzeum Archeologiczne, okazała się fascynującą wędrówką do trzech oddziałów placówki: Piwnicy Romańskiej, Muzeum Archeologicznego przy ul. Mariackiej i Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew".

Na czym właściwie polega praca archeologa i muzealnika można się było dowiedzieć podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologicznego („Świat muzealnych skarbów"). A dla tych, którzy lubią „własnoręcznie" zmierzyć się z tematem, przygotowano stanowisko do wykonywania rytów („Ryty naskalne. Z archeologią w Sudanie") oraz warsztaty garncarskie („Historia jednego garnka").

Natomiast w pełen uroku sielski świat kaszubskiej wsi zabrali wszystkich odwiedzających pracownicy Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Na tarasie naszego pawilonu można było m.in. zrobić kwiaty z papieru czy pomóc w wiciu wieńca dożynkowego, poznać tajniki tworzenia tradycyjnych ozdób, przekazywane na wsiach z pokolenia na pokolenie.

A co w środę, 5 sierpnia, w pawilonie Pomorskiego? Być, albo nie być… Oczywiście, że być! Bo o każdej pełnej godzinie Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Lato z Szekspirem, a Europejskie Centrum Solidarności zabierze nas w podróż śladami m.in. Ruchu Młodej Polski. Do wygrania ciekawe nagrody!

 

Przypominamy, że stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez cały Jarmark św. Dominika promuje podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, jak i partnerów województwa, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, wszystkich mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy do naszego stoiska codziennie do 16 sierpnia, w godz. 11.00-19.00  na Targ Węglowy w Gdańsku.

 

Zobacz również:

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności