Aktualności

Harpagan daje radę

$image_alt
Fot. Aleksander Jasik

Natura, piękne krajobrazy, szum lasu oraz dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji – czy to nie świetne połączenie? Takie emocje proponuje 49. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Wiosenna edycja największej tego typu imprezy w Polsce odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Kaliskach.

Harpagan – Ekstremalny Rajd na Orientację łączy w jednym miejscu i czasie elementy turystyki pieszej, rowerowej, w przeszłości kajakowej i konnej, a w przyszłości jeszcze wielu innych. Biegasz, jeździsz na rowerze, chcesz sprawdzić swoje umiejętności poruszania się tylko za pomocą mapy? Ten rajd jest właśnie dla Ciebie! Organizatorzy przygotowali trasy piesze, trasy rowerowe i trasę mieszaną.

Generalnym celem rajdu jest pokonanie przez uczestnika jednej z tras:

  • 100 km pieszo w czasie nie dłuższym niż 24 godziny na trasie TP100,
  • 50 km pieszo w czasie nie dłuższym niż 12 godziny na trasie TP50,
  • 25 km pieszo w czasie nie dłuższym niż 8 godziny na trasie TP25,
  • 10 km pieszo w czasie nie dłuższym niż 5 godziny na trasie TP10,
  • 200 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 12 godzin na trasie TR200,
  • 100 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 9 godzin na trasie TR100,
  • 50 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 6 godzin na trasie TR50,
  • 50 km pieszo i 100 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 18 godzin na trasie mieszanej TM150.

Uczestnicy, którzy ukończą TP100, TR200 lub TM150 zdobywając wszystkie punkty w regulaminowym czasie, otrzymują certyfikat i tytuł Harpagana.

Harpagan jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy uczestniczący dostaje do ręki mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. Harpagan nie jest imprezą wyłącznie wytrzymałościową, przebiegającą po trasie wyznaczonej tasiemkami, tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi każdy ustala sobie sam. Biegnie ona pięknymi, dzikimi zakątkami, z dala od ruchliwych szos czy zatłoczonych miast. Trasa najkrótsza jest prawie zawsze najtrudniejsza.

49. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan - plakatZadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie, na których znajduje się obsługa rajdu. Z trasy można zejść praktycznie w dowolnym momencie i miejscu, oddając kartę startową innemu uczestnikowi, który dostarczy ją do bazy. Jest to jednak równoznaczne z wycofaniem się z rajdu. Jak zatem widać, chęć uczestnictwa w Harpaganie nie oznacza konieczności przebycia całej trasy.

Najważniejsza jest jednak chęć pokonania własnych słabości i sprawdzenie granicy swojej wytrzymałości. Na Harpaganie nie ma przegranych. Liczy się satysfakcja z pokonanego odcinka i zapał do poprawienia swojego wyniku w kolejnej edycji. Harpagan odbywa się dwa razy w roku: na wiosnę i jesienią. Zwycięzcami imprezy są wszyscy, którzy odważyli się wystartować i nie jest istotne, jaki dystans pokonali.

 

49. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan
—————————————————————————

  • 17 -19 kwietnia 2015 r.
  • Kaliska, gm. Kaliska, pow. starogardzki

Więcej informacji na:
www.harpagan.pl/rajd
http://www.facebook.com/harpagan

Honorowy patronat nad najbliższą edycją rajdu objęli Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Sławomir Janicki, wójt gminy Kaliska.

Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Pomorski Klub Orientacji „Harpagan"

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Aktualności