Aktualności

Harcerska wędrówka z przesłaniem

$image_alt
Fot. źródło: http://jott.zhp.net.pl/

Jamboree on the Trail to dzień, w którym skauci na całym świecie wyruszają na wędrówki (pieszo, pociągiem, autobusem, rowerem, kajakiem, autostopem) i spotykają się w konkretnym miejscu i czasie, by przy ognisku pobyć razem i wymienić doświadczeniami. Tegoroczny JOTT odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 r. Pomorscy harcerze spotkają się na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Starym Karpnie.

Czym jest JOTT?
Jamboree on the Trail to międzynarodowa inicjatywa. To dzień, w którym wszyscy skauci na całym świecie wyruszają w drogę. Bez względu na wiek, na formę wędrówki, jaką wybiorą, odległość, jaką przemierzą, wszyscy zmierzają w tym samym kierunku: „przez skauting ku lepszej przyszłości".

Takich spotkań odbywają się tego dnia na świecie setki. Pomorscy harcerze również wyruszają tego dnia na wędrówkę, której celem jest zlot na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Starym Karpnie w gminie Lipusz, który odbędzie się w dniach 9-10 maja 2015 r.

Jamboree on the Trail - logo

Kim są wędrownicy?
Wędrownicy, grupa docelowa zlotu, to najstarsza grupa harcerzy w wieku 16-21 lat. Wędrownicy to ludzie o otwartym umyśle, pozytywnie nastawieni do technologii i zmian, myślący globalnie i nieschematycznie. Przewidujemy, że podczas tegorocznego zlotu w Starym Karpnie zjawi się około 80 wędrowników.

Cele
Podczas wędrówki uczestnicy poznają walory turystyczne odwiedzanych przez nich miejsc. Dzięki imprezie organizatorzy liczą również na promowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy turystyki. Ich celem jest, aby zlot przyczynił się do integracji środowiska wędrowniczego Chorągwi Gdańskiej.

Harcerze na szlaku wędrówki. Fot. materiały prasoweZabierz ze sobą choć jednego towarzysza drogi i wyruszcie wspólnie w tym dniu na szlak! Miejsce startu i trasę wyznaczacie sobie sami.

Pamiętajcie jednak, że „wędrówanie to nie tylko przemierzone kilometry". Miejcie więc oczy i uszy otwarte.

Postarajcie się odkryć na szlaku coś nowego, zwiedzić jakieś ciekawe zakątki Pomorza, odnaleźć miejsca pamięci, na których będziecie mogli zostawić znicz.

Wykorzystajcie tę okazję, by poznać jakiś kawałek naszej historii.

Zobacz więcej na: 
http://jott.zhp.net.pl/
oraz fanpage: https://www.facebook.com/jottgd.

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości