Aktualności

Pomoc dla kobiet doświadczających przemocy

$image_alt
Fot. ©Depositphotos semenovp

Punkt Interwencji Kryzysowej działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje grupę psychoedukacyjną dla kobiet doświadczających przemocy. Jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy agresji, nie czekaj, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z psychologiem.

Oferta skierowana jest do wszystkich kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia.

Głównym celem grupy psychoedukacyjnej jest udzielanie wsparcia psychologicznego i edukacja dotycząca zjawiska przemocy. W trakcie jej trwania uczestniczki mają szansę przezwyciężyć wstyd jakiego doświadczają w roli ofiary, mogą wymieniać swoje doświadczenia związane z radzeniem sobie w sytuacji przemocy oraz poprzez budowanie nowych relacji przerwać izolację towarzyszącą traumie wynikającej z doznawanej przemocy. Grupa ma charakter otwarty, można do niej dołączyć również po terminie rozpoczęcia zajęć. Zajęcia są bezpłatne i rozpoczną się w maju. Udział w spotkaniach jest możliwy po uprzedniej konsultacji z osobą prowadzącą.

Spotkania odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.30-19.30 w siedzibie Punktu Punkt Interwencji Kryzysowej w Sopocie, przy Al. Niepodległości 759 a.

Kontakt dla osób chętnych pod numerem tel. 58 550 14 14 w godzinach 8.00-20.00.

Punkt Interwencji Kryzysowej w Sopocie świadczy bezpłatną, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji (przemoc, uzależnienia, choroba psychiczna).

 

Oprac. BK

view szablon artykułu

Aktualności