Aktualności

Godzina kodowania – włącz się w akcję

Monitor komputera w sieci
Fot. ©Depositphotos/media

Kodowanie to nic innego jak programowanie. Jeśli jeszcze nie zacząłeś przygody z kodowaniem, teraz masz okazję włączyć się w globalną akcję pod hasłem Godzina kodowania, która potrwa do 11 grudnia 2016 r. Miliony osób ze 180 krajów świata kodują. Do udziału we wspólnym projekcie zachęcali prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Dołącz i Ty!

Z jakich narzędzi skorzystać?

W ramach godziny kodowania można skorzystać z wielu ciekawych i bezpłatnych gier – samouczków, dzięki którym nauka programowania jest jeszcze atrakcyjniejsza.

Uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom przypadnie do gustu nauka programowania ze Stevem i Alex – Minecraft – przygotowany na tę okazję przez Microsoft, partnera projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę".

W zależności od wieku i zainteresowań uczestników, mogą oni uczyć się kodowania również z Anną i Elzą z „Krainy Lodu" BB-8 i R2-D2 ze „Star Wars" czy Red Birdem z „Angry Birds".

Jak się włączyć?

Do akcji można włączyć się na wiele różnych sposobów, np. organizując specjalne wydarzenie w bibliotece lub prowadząc wyjątkową lekcję informatyki w szkole. Nie muszą to być wyłącznie zajęcia zorganizowane. O akcji można poinformować w swojej instytucji i udostępnić jej użytkownikom komputer z dostępem do zasobów.

Można zobaczyć nagranie, które powstało z okazji ubiegłorocznej edycji kampanii. Chętni dowiedzą się z niego m.in. z jakich narzędzi i metod skorzystać, aby bez większych przygotowań włączyć się w akcję i zorganizować ciekawe zajęcia z kodowania dla dzieci, młodzieży i starszych.

Niezależnie, na jaki rodzaj godziny kodowania zdecydujesz się, zarejestruj się w prostym dostępnym w języku polskim formularzu, aby Twoja miejscowość znalazła się na mapie wydarzeń. Uwaga: formularz dostępny będzie do 12 grudnia.

view szablon artykułu

Aktualności