Aktualności

Gniewska Noc Muzeów

$image_alt

W najbliższą sobotę, 16 maja Polacy wezmą udział w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Również i Gniew po raz kolejny, specjalnie na ten wieczór przygotował szereg atrakcji dla gości, którzy odwiedzą miasto.

Nocne spacery po Gniewie, wystawy oraz muzea to tylko kilka spośród nocnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów, bowiem na wszystkich, którzy zapragną spędzić noc w Gniewie, czeka jeszcze wiele wydarzeń.

Ci, którzy znajdą się na Zamku w Gniewie, będą mieli możliwość zobaczenia pokazu Żółtego Regimentu Piechoty Gustawa II Adolfa czy widowiska historycznego Turnieju Śpiących Rycerzy. Muzycznie uduchowionych zapraszamy do wysłuchania chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis oraz koncertu grupy muzycznej „Cisza nocna". Miłośników sztuki zachęcamy natomiast do muzeów i na wystawy: „Foto-Genialny-Gniew", „Kochajmy kwiaty, łąki i ogrody", „Błogosławiona wina" czy „Dawne młynarstwo". Zwiedzający będą mogli skorzystać z warsztatów tkackich, garncarskich, mennickich oraz z eko-manufaktury, które odbywać się będą pod historycznymi, gniewskimi lebami.

Na głównym deptaku w mieście – ulicy Piłsudskiego, prezentować się będą pojazdy NieNaCoDzień, które z pewnością zainteresują niejednego miłośnika czterech kółek. Spacerowiczów przewodnicy oprowadzą nocą po mieście, a lubiący zagadki, wezmą udział w grze miejskiej „Nocny Pożar Zamku".

 

 

Oprac. BK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości