Aktualności

Głosujmy na Piwnicę Romańską!

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – Piwnica Romańska – jako jedyna instytucja z Pomorza, znalazła się w drugim etapie plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2014". Jest to ogólnopolski konkurs, realizowany od 2007 roku, którego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach: wydarzenie, wystawa oraz edukacja i multimedia. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów.

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu na „Wydarzenie Historyczne Roku 2014". Komisja konkursowa, w składzie: prof. Andrzej Chwalba, dr Magdalena Gawin, publicysta Jan Wróbel, kierownik działu wystawienniczego Muzeum Historii Polski Monika Matwiejczuk oraz redaktor portalu historia.org.pl Wojciech Duch, zadecydowali, że do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie 15 wydarzeń. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zostało nominowane w kategorii „Wystawa" za Udostępnienie XIII-wiecznej „Piwnicy romańskiej" przy Placu Dominikańskim w Gdańsku, wraz z towarzyszącą wystawą stałą.

Teraz od głosów internautów zależeć będzie wygrana – głosować można do 20 maja 2015 r. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl,  zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Kolejność wydarzeń na platformie do głosowania jest przypadkowa.

W tegorocznej edycji konkursu zarejestrowano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski. Swoje wydarzenia nadesłały zarówno muzea o zasięgu ogólnopolskim jak i regionalnym, wydawnictwa, stowarzyszenia, fundacje, instytucje samorządu terytorialnego oraz instytuty polskie za granicą. Wśród zgłoszonych inicjatyw były m.in. akcje edukacyjne, wystawy, festiwale, rekonstrukcje historyczne, książki, targi, oraz filmy dokumentalne.

Patronat honorowy nad Plebiscytem objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.

Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie

Partner: historia.org.pl

Sponsor: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Patroni medialni: Polskie Radio, TVP Historia, Polska Agencja Prasowa, dzieje.pl, Nasza Historia, Polska Press Grupa

Piwnica Romańska w Gdańsku / Fot. Sławomir Lewandowski

 

MAG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka